Sözcü Plus Giriş

Genel Sekreter Sındır: Diktatörlüğün panzehiri CHP'dir

Genel Sekreter Sındır: Diktatörlüğün panzehiri CHP'dir

Güncellenme: 12:49, 30/03/2016
Genel Sekreter Sındır: Diktatörlüğün panzehiri CHP'dir

CHP Genel Sekreteri ve İzmir Milletvekili Kamil Okyay Sındır, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun partilerine yönelik eleştirilerine sert sözlerle cevap vererek, "Terör sevicilerin, çocuk istismarcılarının, bu ülkeyi karanlığa götürmek isteyen zihniyetlerin parlamenter demokrasiyi etkisizleştirmesine, zayıflatmasına izin vermeyeceğiz. Bizi diktatörlüğe götürecek bir rejim değişikliğine imkan tanımayacağız. Diktatörlüğün bu topraklardaki panzehiri CHP'dir" dedi.
CHP Genel Sekreteri ve İzmir Milletvekili Kamil Okyay Sındır, seçim çevresi İzmir'de ve Manisa'da bir dizi ziyaretlerde bulundu. Manisa merkezde ve Turgutlu ilçesinde partililerle bir araya gelen Sındır, Pir Sultan Abdal Derneği tarafından düzenlenen dayanışma gecesinde de İzmirli hemşehrileriyle buluştu. Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun CHP'ye yönelik eleştirilerine sert sözlerle cevap veren Sındır, Türkiye'nin zor ve karanlık günlerden geçtiğini belirterek şunları söyledi:
"Türkiye'de en temel sorun, insanı sevmeyen, insan haklarına, çevre ve doğa haklarına değer vermeyen; sevgi dostluk, barış ve kardeşlik değil tam tersine baskı ve zulümle ülkeyi yönetmek isteyen bir iktidardır. Düşüncenin ifade özgürlüğünü görmezden gelen, otokrasiyi bu ülkeye bu topraklara yerleştirmek isteyen bir anlayışla karşı karşıyayız. Bu anlayış ve düşünce ile her zaman mücadele edeceğiz. Terör sevicilerin, çocuk istismarcılarının, ülkemizi karanlığa götürmek isteyen zihniyetlerin parlamenter demokrasiyi etkisizleştirmesine, zayıflatmasına izin vermeyeceğiz. Bizi diktatörlüğe götürecek bir rejim değişikliğine imkan tanımayacağız. Demokratik, laik, sosyal hukuk devletini tesis eden, özgür bireylerin yetişmesine olanak sağlayan, aydınlık geleceğin önünü açan Cumhuriyet Halk Partisi 93 yıldır dimdik ayakta. Örgütlerimizle, parti emekçilerimizle mücadelemize olanca gücümüzle devam edeceğiz ve ülkemizi aydınlık geleceğe yeniden taşıyacağız. Diktatörlüğün bu topraklardaki panzehiri CHP'dir."
"KARAR VERMESİ GEREKEN CHP DEĞİL AKP'DİR"
Başbakanın, Cumhuriyet Halk Partisini terörle ilişkilendirmeye çalıştığını ifade eden ve AK Parti'ye yüklenen Genel Sekreter Sındır, "Başbakan, Cumhuriyet Halk Partisi'ni ağzına alıp terörle ilişkilendirmeye başladı. 'Cumhuriyet Halk Partisi karar vermelidir' diyor, 'Milletin partisi mi, teröristlerin partisi mi?' Oradaki Cumhuriyet Halk Partisi'ni çıkarın yerine Adalet ve Kalkınma Partisi'ni koyun esası budur. Karar vermesi gereken CHP değil AKP'dir. Başbakan ve AKP Türkiye'de hiç olmadığı kadar yükselen terör konusunda kendileriyle yüzleşmeliler. Davutoğlu, CHP'yi terörle ilişkilendirmeye çalışarak hedef saptırmak istiyor. Acizlik içerisinde. 14 yıldır bu ülkeyi yönettiğini zanneden AKP çözüm süreci adı altında yaptığı Oslo ve İmralı görüşmeleri, Kandil ve Dolmabahçe protokolü, çözüm değil, bölünme sürecini başlatmıştır. Kadim topraklarımızın altına bombaların gömülmesine göz yumulmuştur. 9 kez terör araştırma önergesi verdik AKP'liler her zaman ret oyu kullandı. Biz araştıralım dedik AKP kaçtı. Akan kanın durması için, anaların gözyaşının durması için, şehit cenazelerinin gelmemesi için CHP üzerine düşeni yaptı ve bundan sonra da taşın altına elini koymaktan çekinmeyecek."

DHA