Genelkurmay araştırıyor

Terörist Fehman Hüseyin'in Suriye'de öldürüldüğüne ilişkin haberleri, Genelkurmay doğrulamadı. Bu konuda geniş bir araştırma yapılıyor.

Genelkurmay araştırıyor

Beşer Esad’a karşı savaşan Tel Hamis Tugayları’nın, PKK’nın üst düzey sorumlularından ‘Bahoz Erdal’ kod adlı Fehman Hüseyin’in öldürüldüğüne ilişkin iddiaları güvenlik birimleri tarafından doğrulanmadı.

Genelkurmay’a bağlı birimlerin yanısıra, MİT ve Emniyet İstihbarat Dairesi, Fehman Hüseyin’in öldürüldüğüne ilişkin iddiaların doğru olup olmadığını araştırmaya devam ediyor. Terör örgütü militanları arasındaki telsiz konuşmaları incelenirken, takip altında bulunan telefonlarda da Fehman’ın öldürüldüğüne dair doğrulayacak bir konuşma geçmedi.

Genelkurmay, sınır ötesindeki birimlerin yanı sıra Suriye Kamışlı’daki yerel kaynaklardan da konunun araştırılmasını istedi. PKK’lılar arasındaki konuşmalarda da Fehim Hüseyin’in öldürüldüğüne ilişkin söylentilerin doğru olmadığı, Tel Hamis Tugayları’nın isimlerini duyurmak için böyle bir açıklama yaptıkları öne sürüldü.