Sözcü Plus Giriş

Genelkurmay Başkanı Akar, Nusaybin şehitlerini uğurladı (2)

Genelkurmay Başkanı Akar, Nusaybin şehitlerini uğurladı (2)

Güncellenme: 14:52, 25/03/2016
Genelkurmay Başkanı Akar, Nusaybin şehitlerini uğurladı (2)

KOMUTANLAR NUSAYBİN'DE
Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, Mardin'de katıldığı 3 şehidin cenaze töreninin ardından beraberindeki kuvvet komutanları ile birlikte sokağa çıkma yasağı ve PKK'ya yönelik operasyonların sürdüğü Nusaybin İlçesi'ne geçti. Genelkurmay Başkanlığı'ndan ziyarete ilişkin yapılan açıklama şöyle denildi:
"Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, Kara, Deniz Kuvvetleri Komutanları ve Jandarma Genel Komutanı ile birlikte Mardin'de devam eden operasyonlarda şehit olan silah arkadaşlarımızın cenaze törenine katılmıştır. Orgeneral Akar, cenaze törenini müteakip Teröristle Mücadele Harekatı icra eden birliklerde inceleme ve denetlemelerde bulunmak üzere Nusaybin'e geçmiştir. Burada, operasyonların icrasında hep birlikte, büyük bir dayanışma içerisinde kahramanlık ve fedakarlık örneği gösteren Türk Silahlı Kuvvetleri, Jandarma ve Emniyet mensuplarımız ile görüşmüştür. Faaliyete İçişleri Bakanlığı Müsteşarı ve Mardin Valisi de katılmıştır.
Yapılan görüşmelerde Orgeneral Akar tarafından; daha önce icra edilen operasyonlarda olduğu gibi bundan sonra da sivil halkın zarar görmemesi için azami gayretin gösterileceği, milletimizin huzur ve güvenliğinin sağlanması için teröristlere karşı büyük bir cesaret ve özveri ile yürütülen mücadelenin kamu güvenliği tesis edilene kadar azim ve kararlılıkla devam edeceği vurgulanmıştır."

 

DHA