(Geniş Haber) – Büyükçekmece'de denize giren 2 lise öğrencisi boğularak öldü

(Geniş Haber) - Büyükçekmece'de denize giren 2 lise öğrencisi boğularak öldü

(Geniş Haber) – Büyükçekmece'de denize giren 2 lise öğrencisi boğularak öldü

BÜYÜKÇEKMECE Celaliye sahilinde denize giren lise öğrencisi 2 genç boğularak yaşamını yitirdi.Alınan bilgiye göre, öğleden sonra denize giren Silivri İbrahim Yirik Anadolu Sağlık Meslek Lisesi 11. sınıf öğrencisi Günay Tavlı ile 9. sınıf öğrencisi Enes Yılmaz, bir süre sonra dalgalara kapıldı. 2 gencin suda çırpınarak yardım istediğini gören arkadaşları ve çevredeki vatandaşlar durumu polise ve sağlık ekiplerine bildirdi. Bir vatandaş, kendisine ait teknesiyle denize açılarak, saat 15.45 sıralarında gençlerden birinin cesedini sudan çıkardı. Diğer gencin cesedi ise dalgalar tarafından sahile yakın bir noktaya sürüklendikten sonra, polis tarafından denizden çıkarıldı.Sahilde bekleyen sağlık ekibi, gençlerin cansız bedenleri üzerinde yaptığı incelemede, 2 gencin de hayatını kaybettiğini belirledi.

ARKADAŞLARI GÖZYAŞLARINA BOĞULDU

Olayı duyan Enes Yılmaz'ın annesi sahile geldi. Oğlunun yaşamını yitirdiğini öğrenen anne sinir krizleri geçirdi. Yavrum diye feryat eden acılı anneye sağlık ekipleri ambulansta ilk müdahaleyi yaptı.Acı haberi duyan 2 gencin liseli arkadaşları da olay yerine geldi. Gözyaşlarına boğulan gençlerden bazılarının, üzüntü ve öfkeyle cenaze aracını tekmelediği görüldü.Ölen gençlerden Günay Tavlı'nın ailesinin ise İstanbul dışında yaşadığı belirtildi.

İDDİA ÜZERİNE Mİ DENİZE GİRDİLER?

Bu arada, Enes Yılmaz ile Günay Tavlı'nın da aralarında bulunduğu aynı yurtta kalan 5 öğrencinin denize girme konusunda iddialaştığı, bunun üzerine ölen 2 gencin kendilerini suya bırakarak yüzmeye kalkıştığı öne sürüldü.Olay yerindeki incelemelerin ardından, 2 gencin tabutu aynı cenaze aracına yan yana konularak, otopsi için Adli Tıp Kurumu'na götürüldü.

DHA

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...