Sözcü Plus Giriş

– BALIKESİR'in Gömeç İlçesi'nde düzenlenen 2'nci Geleneksel Uçurtma Şenliği'nde, uçurtmalar, gökyüzüne renklendirdi.
Gömeç Belediyesi tarafından her yıl 19 Mayıs'ta yapılması kararlaştırılan Uçurtma Şenliği'nin bu yıl ikincisi düzenlendi. 7'den 70'e Gömeçliler, şenliğe büyük ilgi gösterdi. Gömeç Belediye Başkanı AK Partili Kazım Arslan, Gömeç Kaymakamı Cumhur Duran, Belediye Başkan Yardımcısı Eşref Uslu, bazı daire amirleri ve çok sayıda vatandaş çocuklarıyla birlikte şenliğe katıldı. Şenlikte, Belediye tarafından 2 bin uçurtma dağıtıldı. Doyasıya eğlenen vatandaşlar, keyifli bir gün yaşadı. 
Sosyal ve kültürel etkinlikler kapsamında şenliğin düzenlendiğini kaydeden Başkan Arslan, her geçen yıl daha da büyüyen etkinliği sürdüreceklerini belirtti. Arslan, "Her yıl 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nda, Gömeç Şehir Stadı'nda etkinliğimizi sürdürmeye devam edeceğiz. Belediye olarak 2 bin adet uçurtma hediye ettik. Çocuklarımız, halkımız bu mutlu günde, güzel bir anlar geçirdiler. Emeği geçen bütün personelimize teşekkür ediyorum" dedi. 
Akşama kadar süren şenliğin sonunda, uçurtmasını en yüksek noktaya kadar uçuran çocuklara, belediye tarafından ödüller verildi. Protokol mensuplarından hediyelerini alan çocuklar, büyük sevinç yaşadı.

DHA