Sözcü Plus Giriş

Gül ve Erdem’in tahliyesine Ak Saray cephesinden ilk yorum

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın danışmanı Mustafa Varank ve AKP'li Burhan Kuzu Silivri'den gelen tahliye haberini yorumladılar.

Güncellenme: 10:40, 26/02/2016
Gül ve Erdem’in tahliyesine Ak Saray cephesinden ilk yorum

AKP’li Burhan Kuzu “tutuksuz yargılanmak suçsuz anlamına gelmez” derken, Ak Saray danışmanı Mustafa Varank ise söz konusu karara “Anayasa mahkemesi, Cumhurbaşkanımızın yaptığı hak ihlali başvurusunu tam 2 yıldır bekletiyor…” diye isyan etti.

FOTO:DHA – Burhan Kuzu, Dündar ve Gül’ün tahliyesini ’12 Eylül referandumuna vurgu yaparak’ yorumladı.

Kendisi de anayasa profesörü olan Erdoğan’ın eski danışmanı AKP’li vekil Burhan Kuzu, tahliye kararlarına ilişkin “AYM Can Dündar ve Erdem Gül için hak ihlali var dedi. Ak Parti’nin yaptığı anayasa değişikliği ile getirilen bireysel başvuru sonucu oldu. Hem Can Dündar hem de Erdem Gül referandumda hayır oyu verdikleri ‘bireysel başvuru hakkı’nı kullanarak hak ihlali kararını aldılar. E…. Demek ki kararı mahkemeler veriyormuş. Can Dündar ve Erdem Gül için AYM hak ihlali kararı verdi. Unutmayın ki bu üyeleri Gül ve Erdoğan atadı. Tutuklu yargılanmak suçlu,tutuksuz yargılanmak suçsuz anlamına gelmez. Kamuoyu bu yanılgıdan kurtulmalı. Aksi yorum yargıya şüpheli bakıştır” dedi.

ERDOĞAN’A DOĞUM GÜNÜ HEDİYESİ

Burhan Kuzu daha sonra “Cumhurbaşkanımızın da Başbakanımızın da 26 Şubat, doğum günü. Yaş günü hediyesi olarak İzmir’de gençlere Başkanlık Sistemini anlatacağım” diye tweet attı.

MUSTAFA VARANK: CUMHURBAŞKANIMIZIN BAŞVURUSU BEKLETİLİYOR

Erdoğan’ın danışmanlarından Mustafa Varank ise twitter hesabından “Kayıtlara geçsin: Anayasa mahkemesi,  Cumhurbaşkanımızın yaptığı hak ihlali başvurusunu tam 2 yıldır bekletiyor…” diye yazdı.

Yayınlanma Tarihi:08:32,