Sözcü Plus Giriş

Güneydoğu`daki güvenlik güçlerine Marmaris`ten bal

Güneydoğu`daki güvenlik güçlerine Marmaris`ten bal

Güncellenme: 15:20, 22/02/2016
Güneydoğu`daki güvenlik güçlerine Marmaris`ten bal

Doğuş Esat BERME MARMARİS(Muğla), (DHA)- GÜNEYDOĞU`da görev yapan asker ve polislere destek için Marmaris`te, 1 ton 100 kilo çam balı toplandı. Kentten o bölgeye üç hafta içinde destek için toplanan bal, böylelikle 1 ton 600 kiloya ulaştı.
Güneydoğu`da görev yapan güvenlik güçleri için Marmaris`teki çeşitli kurum ve kuruluşlar ile yörede oturanlar tarafından başlatılan destek etkinlikleri sürüyor. Önceki etkinliklerde Marmaris`ten terörle mücadelede görev yapan polis ve askerler için gönderilen 500 kilo bala yenisi eklendi. Ahmet Yılmaz ve Yaşar Yiğit öncülüğünde son olarak, kentten 1 ton 100 kilo çam balı toplandı. Yardımı maddi ya da ürün olarak alan yardımseverler, balın 25 kiloluk tenekeler içinde Diyarbakır`a gönderileceğini söyledi. Kampanyaya destek olan herkese çok teşekkür eden Yaşar Yiğit, "Bu asker, polisler hepimizin evladı; kahramanı. Allah evlatlarımızın, kahramanlarımızın yardımcısı olsun" dedi.
Destek kampanyasındaki ikinci isim olan Ahmet Yılmaz da, "Buradan, Marmaris`ten Güneydoğu`da terörle mücadele eden kahramanlarımız için bal toplamayı görev edindik. Yarın, devlet görev verirse, terörle mücadele etmek için seve seve oraya gideriz" diye konuştu.
DHA