Sözcü Plus Giriş

GÜNGİAD Başkanı Akbal: CHP bizi yaralamaya devam ediyor

GÜNGİAD Başkanı Akbal: CHP bizi yaralamaya devam ediyor

Güncellenme: 14:03, 28/02/2016
GÜNGİAD Başkanı Akbal: CHP bizi yaralamaya devam ediyor

Felat BOZARSLAN DİYARBAKIR, (DHA)- GÜNEYDOĞU Genç İşadamları Derneği Başkanı Hakan Akbal, CHP`nin Türkiye siyaseti, özellikle de Kürt meselesi konusundaki tutarsızlığını artırarak, bölge insanını yaralamaya devam ettiğini öne sürdü.Güneydoğu Genç İşadamları Derneği Başkanı Hakan Akbal, yaptığı açıklamada CHP`nin siyasetin içerisinde aktif yer alması konusundaki görüşlerini paylaştıklarını hatırlattı. Akbal, Kürt sorununun çözümü için CHP`nin mutlaka dahil olmesi gerektiği yönündeki görüşlerini de her fırsatta yenilediklerini söyledi. İster tek başına iktidar, isterse iktidar ortağı olarak CHP`nin mutlaka iktidarda yer almasını ve Türkiye siyasetini mutfağından görmesi gerektiği konusunda tereddüt sahibi olmadıklarını kaydeden Akbal, "CHP ne yazık ki Türkiye siyaseti, özellikle de Kürt meselesi konusundaki tutarsızlığını artırarak, bizleri yaralamaya devam ediyor" dedi.
Cerattepe`deki olayların CHP`nin kökleşmiş önyargılarını bir kez daha ifşa ettiğini öne süren GÜNGİAD Başkanı Hakan Akbal, şöyle devam etti:
"Burası ne Cizre, ne Şırnak, burası Cumhuriyet kenti Artvin` cümlesi Türkiye`nin en köklü partisine yakışır bir cümle değil. Bu cümlenin kim tarafından sarf edildiğini önemsemiyoruz. Irkçılığı bu çağa yakışmayan bir hastalık olarak görüyoruz. Bizim dikkat çekmek istediğimiz husus, hezeyana dönüşen ırkçı sayıklamaların, bir partiyi kurumsal olarak temsil etmesine müsaade edilip edilmemesiyle ilgilidir. Bu ırkçı sayıklamaları sadece bunu sarf etmiş olan Uğur Bayraktutan`ın şahsıyla sınırlandırmak için, hızla parti içi disiplinin işlemesi ve CHP`nin bu çirkin ifadeleri reddetmesi gerekir. Bu tarz vakalarda bile parti içi disiplin süreci işletilmiyorsa, o zaman bütün bu olan bitenden dolayı CHP`yi, bizzat kurumsal olarak suçlamak bir hakka dönüşür. En ırkçı duygularla ifade edilen bu sözleri dil sürçmesi olarak ifade etmek mümkün değildir. Müstemleke subayı tonundaki bu konuşmaların, milyonlarca insanı en derin şekilde yaraladığını CHP bilmek zorundadır."
"BU KADAR KORKUYORSANIZ GELMEYİN"
DHA