Sözcü Plus Giriş

Güvercinin kanadı artık kırık değil

Çankaya Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri yolda buldukları kanadı kırık güvencini sahipsiz bırakmadı.

Güncellenme: 11:13, 24/02/2016
Güvercinin kanadı artık kırık değil

Başkent Ankara'da sokak hayvanlarının rehabilitesi ve barınması konusunda elini taşın altından hiç çekmeyen Çankaya Belediyesi, kanadı kırık bir güvercine kol kanat gerdi.

Foto: SÖZCÜ – Çankaya Belediyesi, kanadı kırık bir güvercine kol kanat gerdi.

Bugüne kadar eşekten ördeğe, gine domuzundan tavşana birçok hayvanı barınakta bağrına basan Çankaya Belediyesi Sahipsiz Sokak Hayvanları Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi çalışanları, bu kez de kanadı kırık bir güvencini tedavi ediyor. Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından yol kenarında bulunan güvercin, Çankaya Belediyesi Sahipsiz Sokak Hayvanları Bakım ve Rehabilite Merkezine getirildi. Sağ kanadında kırık tespit edilen güvercin, tedavi edilerek kafeste istirahate alındı.

Asıl çalışma alanı sokakta yaşayan köpeklerin bakım ve tedavilerinin yapılarak, yaşam alanlarına bırakılması olan barınak, zor durumda kalan tedaviye muhtaç hayvanları da hiçbir zaman kendi haline terk etmiyor. Kör bir eşeğe aylarca bakarak kaliteli bir yaşam sürmesini sağlayan belediye çalışanları, gerektiğinde bir ördeğin kırık ayağını tedavi ediyor. Bakıma muhtaç ve sokakta yaşayan hayvanlara tedavi hizmetini esirgemeyen belediye, 2014 yılından bu yana 43 bin sokak hayvanını tedavi etti.