Sözcü Plus Giriş

Hacizli gemide yangın!

Mersin'de, hacizli olduğu için Balıkçı Barınağı'nda demirlemiş durumda bulunan Şükran Camuz isimli kuru yük gemisinde çıkan yangın korkulu anlar yaşanmasına neden oldu.

19:48 -
Hacizli gemide yangın!

Merkez Akdeniz İlçesi’nde bulunan Çamlıbel Balıkçı Barınağı’nda, 2008 yılında haciz konularak demirleyen kuru yük gemisinde henüz belirlenemeyen bir nedenle yangın çıktı. Dumanların sahil şeridinden görülmesiyle yapılan ihbarın üzerine bölgeye çok sayıda itfaiye sevkedildi. İtfaiyenin kıyıdan yaptığı müdahale yetmeyince, Mersin Uluslararası Limanı’na (MIP) bağlı olan yangın söndürme gemileri çalışmalara destek verdi. İtfaiye karadan, MIP gemilerinin denizden yaptığı müdahale sırasında Deniz Polisi de güvenlik önlemi aldı. Yangına yakından müdahale gerekince gemiye çıkan itfaiye erleri, yangını kontrol altına almak için dakikalarca çaba gösterdi. Denizden ve karadan yapılan ortak müdahale sonrası yangın söndürülürken, ekipler soğutma çalışmalarına başladı.

FOTO: DHA

FOTO: DHA

Gemi sahibi Abdulkadir Yeniçıkan, “Bu gemiler Milli Emlak’ın yerinde bağlı duruyordu. Orada hiçbir sıkıntımız yoktu. Büyükşehir Belediye Başkanlığı ile MIP’nin ortak çalışmasında, orada görüntü kirliliği yapıyor diye gemilerimizi bize sormadan buraya getirmişler. Yangının sebebi kundaklamadır. Avukatlara talimat verdik. Yarın Büyükşehir Belediyesi ve MIP hakkında dava açacağız. Romorkör mazot parasını Büyükşehir Belediyesi vermiş. Gemileri buraya kadar benim rızam olmadan çekmişlerdi. Bakın yangına müdahale edemiyorlar. Büyük maddi zararımız var. Dava açacağız taraflara” dedi.   DHA

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more