Hafta sonu hava nasıl olacak?

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, hafta sonu için yağmur uyarısı yaptı.

Hafta sonu hava nasıl olacak?

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan bilgilere göre, Türkiye'nin kuzey kesimleri ve iç kesimlerinde yağmur etkili olacak.

Foto: DHA -Hafta sonu İstanbul’un kuzey ve doğu kesimlerinde yağış bekleniyor

Karadeniz bölgesi, İç Anadolu’nun kuzeydoğusu, Ankara, Çankırı, Kırıkkale, Erzincan, Ardahan ve Erzurum’un kuzey ilçeleri, gece saatlerinden sonra İstanbul’un kuzey ve doğu kesimleri ile Kocaeli ve Sakarya’nın kıyı kesimleri yağışlı olacak. Doğu Karadeniz’in iç kesimlerinde ve Doğu Anadolu’nun kuzeyinde; Erzincan, Ardahan ve Erzurum’un kuzey ilçelerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Yurdun diğer bölgelerinde parçalı bulutlu bir hava hakim olacak.

Pazar günü ise Doğu Akdeniz’de yağmur, Doğu Anadolu’nun doğusunda kar beklentisi var. Yurdun diğer bölgeleri az bulutlu bir gün geçirecek. Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün raporlarına göre hava sıcaklığı Türkiye genelinde 2 ila 6 derece artacak.

İstanbul ve Ankara’da cumartesi günü yağmur etkili olurken; pazar günü parçalı bulutlu olacak. İzmir’de ise haftasonu boyunca az bulutlu bir hava yaşanacak. Meteoroloji Genel Müdürlüğü yaptığı uyarılarla yetkililerin ve vatandaşların gerekli tedbirleri almasını istedi. Meteoroloji'den gelen uyarılar şöyle:

­KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI­

“Yağışların; Rize ve Artvin’in kıyı kesimlerinde kuvvetli olması bekleniyor, yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekiyor.

­KAR ERİMELERİNE DİKKAT

Karadeniz kıyılarında yağmur şeklindeki yağış ve hissedilir derecedeki sıcaklık artışı ile birlikte kar erimeleri bekleniyor, su baskını, heyelan ve çığ gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekiyor.

­ÇIĞ TEHLİKESİ­

Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğusunda yüksek kar örtüsüne sahip eğimli alanlarda çığ tehlikesi riski bulunuyor, yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekiyor..

­BUZLANMA VE DON OLAYI­

Bu sabah ve gece saatlerinde iç ve doğu kesimlerde yer yer kuvvetli olmak üzere buzlanma ve don olayı bekleniyor, yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.”

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...