Hakim savcı sınavında torpil iddiası

Adli Yargı Hakim ve Savcı mülakat sınavıyla ilgili skandal bir iddia ortaya atıldı.

Hakim savcı sınavında torpil iddiası

Asuman ARANCA/ANKARA

Adaylara yöneltilen mülakat sorularıyla gündeme gelen ve Adalet Bakanlığı’nın düzenlediği Adli Yargıda Yazı İşleri ve İdari İşler Müdürlüğü sınavı bu kez de yeni bir skandal iddiaya konu oldu. Daha önce Hakim ve Savcı sınavından 90 puan alarak 71. olan kızının mülakat sınavında elenmesine isyan eden savcı Menderes Arıcan, Facebook’taki sayfasında, yazı işleri müdürlüğü sınavında torpil yapıldığını öne sürerek, isminin kendisinde saklı olduğunu belirttiği bir kişiden gönderilen, “Dönüş şimdi yapıldı. Memur-Sen Genel Başkanı ile görüştük. Listelerinin yüzde 50’si kabul edilmiş. Geri kalanlar MHP referanslı. 3 ay vekalet eden eski bakan, şimdiki müsteşar ülkücü kökenli. Ali Yalçın ülkücü kökenli bu kişiler için bir araştırma yapıp Cumhurbaşkanımız ile paylaşacak” şeklindeki mesajın görüntüsünü paylaştı.

YARGILANACAKSINIZ

Çanakkale Cumhuriyet Savcısı Arıcan, daha önce Hakim ve Savcılık sınavından 90 puan alarak 71. olan kızının, mülakat sınavında elenmesine “Adaletiniz batsın” diyerek isyan etmişti. Arıcan, bu kez de Facebook sayfasında 2 ayrı fotoğraf paylaşarak, Yazı İşler Müdürlüğü sınavında torpil yapıldığını öne sürerek şunları paylaştı:

“Bir Cumhuriyet savcısının çocuğuna ve onlarca vatan evladına haksızlık ve hukuksuzluk yaparken daha dikkatli olmalıydınız beyler. Evet, şu mesajı ve yandaki tabloyu bir incelemenizi rica edeceğim. Bu memlekette bir insanın hakkı ve hukuku bu kadar kolay yenebilir mi? Sabahlara kadar göz nuru döken, bir çok şeyinden feragat ederek bu sınavlara aylarca çalışan bir insanın hakkı bu kadar kolay yenebilir mi? Yazıklar olsun sizlere. Bu tablo gibi onlarca tablo var elimizde. Yazılıdan 90 puan ve üzeri puan alan bir çok insanın hakkının nasıl yendiğini yandaki mesaja bakarak anlayabilirsiniz. Bu mesaj yeterince bir şey ifade ediyor mu sizce? Bu mesaj sahibinin adı soyadı bizde saklı. Daha başka deliller de mevcut. Cezai soruşturmaya geçilirse, gerisi çorap söküğü gibi gelecektir.O tarihli telefon trafiğini getirttiğiniz zaman her şey kabak gibi ortaya dökülecektir.Burada örgüt suçu bile söz konusu olabilir.Ey kul hakkı yiyenler hem bu dünyada, hem de öbür dünyada yargılanacaksınız.”

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...