Hakkari`de taşınmaya karşı imza kampanyası

Hakkari`de taşınmaya karşı imza kampanyası

Hakkari`de taşınmaya karşı imza kampanyası

Behçet DALMAZ HAKKARİ,(DHA) – HAKKARİ vilayet merkezinin Yüksekova İlçesi`ne taşınmasına karşı tepkiler sürerken, Cumhurbaşkanı, Başbakan ve hükümet yetkilileriyle görüşmek için oluşturulan 6 kişilik heyet öncülüğünde bu kez de kentin 4 ayrı noktasına kurulan stantlarda imza kampanyası başlatıldı.
Hakkari vilayet merkezinin taşınması çalışmalarına karşı STK temsilcileri, kentin ileri gelenleri ve vatandaşların da katılımıyla bir hafta önce toplantı yapıldı. Yapılan toplantıda aralarında Hakkari Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Servet Taş, Genel Sekreteri Fikret Keskin, Mazlum-Der Hakkari Şube Başkanı Cengiz Şen, Mali Müşavirler Hakkari Şube Başkanı Tahirhan Taş, Hakkari Barosu avukatlarıdan Erol Çallı ve Mimar Cemal Erip`ten oluşan bir heyet oluşturuldu. Heyet öncülüğünde belirlenen bir takım eylem planları çevçevesinde bugün de kentin 4 ayrı noktasına kurulan stantlarda imza kampanyası başlatıldı.
HAKKARİME DOKUNMA
Üzerinde `Hakkarime dokunma. Hakkari barış ve kardeşlik bağıdır. Bu bağı koparmayın`, `Tarihime ve kentime dokunma`, `Taşınmak değil, barışmak istiyoruz`, `Ben ilimi seviyorum` pankartının asılı olduğu stantlara akın eden vatandaşlar, Hakkari vilayet merkezinin Yüksekovaya taşınmaması için mücadelelerini südüreceklerini söyledi.
Başlatılan imza kampanyası ile ilgili 6 kişilik komisyon adına açıklama yapan Mali Müşavirler Odası Hakkari Şube Başkanı Tahirhan Taş, bin yıllık tarihi bir geçmişi olan Hakkari viyalet merkezinin Yüksekova`ya taşınması durumunda kentteki esnafın yüzde 70`nin kepenklerini kapatacağını ve insanların işsiz kalacağını belirtti. Hakkari`nin taşınmaması için tüm demokratik haklarını kulanacaklarını ifade eden Taş, şöyle konuştu:
DHA

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...