Sözcü Plus Giriş

Hakkari’de çatışma: Biri yüzbaşı iki asker şehit

Hakkari Çukurca'daki çatışmada, yüzbaşı Yüzbaşı Özgür Çevik ile Uzman Çavuş Murat Özer şehit oldu, beş asker yaralandı. Saldırıda şehit olan askerlerin evine de ateş düştü. AKP'li İlçe Başkanı şehit babasını telefonla görüştürdü.

null
Güncellenme: 13:11, 20/10/2016
Hakkari’de çatışma: Biri yüzbaşı iki asker şehit

Bu sabaha karşı Çukurca’nın Irak sınırındaki, sarp vadiler ve mağaraların bulunduğu Güven Dağı bölgesine bir grup teröristin bulunduğu tesbit edildi. Bunun üzerine anında geniş çaplı operasyon başlatıldı. Teröristlerin tespit edildiği bölgeye gidilirken, güvenlik güçleri ile PKK’lılar arasında çıkan çatışmada Yüzbaşı Özgür Çevik ile Uzman Çavuş Murat Özer şehit oldu, 5 asker yaralandı. Yaralı askerler helikopterlerle Hakkari Devlet Hastanesi’ne kaldırılırken, operasyonda ilk belirlemelere göre 21 PKK’lı terörist etkisiz hale getirildi. Güven Dağı bölgesinde Kobra helikopterleri desteğinde geniş çaplı takip operasyonu sürüyor. Sınırın sıfır noktasında bulunması ve önemli bir geçiş güzergahı olması nedeniyle teröristlerin sık sık sızmaya çalıştığı bölgede, güvenlik güçleri aldıkları önlemlerle terör örgütüne ağır darbeler indiriyor.

ALİAĞA’YA ŞEHİT ACISI

Hakkari’nin Çukurca İlçesi’nde terör örgütü PKK’lılarla girilen çatışmada Yüzbaşı Özgür Çevik, şehit oldu. Şehit haberi, Yüzbaşı Özgür Çevik’in Aliağa’daki ailesine iletilirken, kentte üzüntü yarattı. Çukurca’da PKK’lı teröristlerle girilen çatışmada, Yüzbaşı Özgür Çevik şehit düştü. Acı haber, bu sabah şehidin Aliağa İlçesi’nde oturan ailesine ulaştı. İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Volkan Gürler, Aliağa Kaymakamı Bayram Yılmaz, İlçe Emniyet Müdürü Hasan Tuğan ve Aliağa Belediye Başkanı MHP’li Serkan Acar, şehadet haberini, şehidin Aliağa Siteler Mahallesi Prestij Sitesi C Blok’ta oturan ailesine sağlık ekipleri eşliğinde iletti. Şehadet haberi, kentte de üzüntü yarattı. Şehidin oturduğu apartman binasına dev Türk bayrağı asıldı.

sehit

BİR ACI DA ESKİŞEHİR’DE

Hakkari Çukurca’da PKK’lı teröristlerle çıkan çatışmada şehit düşen askerden 26 yaşındaki piyade uzman çavuş Murat Özer’in, Eskişehir’deki baba evi yasa boğuldu. Piyade uzman çavuş Murat Özer’in şehit haberini Yenibağlar Mahallesi Kartal Tepesi Sokak’ta oturan Karayolları’ndan emekli baba Mustafa Özer’e evlerine gelen askeri yetkililer verdi. 3 çocuk babası Mustafa Özer’in oturduğu 4 katlı Barış Apartmanı’na büyük bir Türk Bayrağı asıldı. Tepebaşı Belediyesi de evin önüne taziye çadırı kurdu. Şehidin annesi Ayşe Özer’in bir kaç yıl önce vefat ettiği belirtildi. Bekar olan şehit Murat Özer’in vatani görevini tamamladıktan sonra askerde uzman çavuş olarak kaldığı belirtildi.

eskisehir

Öte yandan şehit Ozan Özgür Çevik’in ailesine Başbakan Binali Yıldırım başsağlığı diledi.

FOTO:DHA

FOTO:DHA

AKP Aliağa İlçe Başkanı Yaşar Akbulut’un aracılık etmesi ile Başbakan Yıldırım ile şehidin babası Çevik telefonda konuştu. Baba Recep Çevik’in bitkin olduğu görüldü. Bu arada şehidin annesi Gülperi Çevik’in ise ‘Kuzum acılı haberini aldım kuzum’ diye ağıt yaktı.

 

Yayınlanma Tarihi:09:44,