Sözcü Plus Giriş

Hatay sınırında Stinger füzeleri (2)- YENİDEN

Hatay sınırında Stinger füzeleri (2)- YENİDEN

Güncellenme: 17:57, 23/02/2016
Hatay sınırında Stinger füzeleri (2)- YENİDEN

Sayın Yazıişleri Müdürleri;
`Hatay`da PYD`yi vuran stinger füzeleri görüntülendi` başlıklı haberimizi, kaynağından yapılan düzeltme nedeniyle iptal edip, aşyağıdaki haberdi veriyoruz.
——————
YENİDEN

Ramazan ÇELİK REYHANLI (Hatay), (DHA) – HATAY`ın Reyhanlı İlçesi`nde Suriye sınırına sıfır noktasında bulunan Yeşilce ve Bükülmez karakollarında alınan güvenlik önlemleri basına tanıtılırken, Suriye tarafından gelebilecek saldırılara karşı, yerden havaya füze sistemleri Stinger`lar da yakından görüldü.
Genelkurmay Başkanlığı ve İçişleri Bakanlığı koordinesinde dün Yayladağı İlçesi`ndeki sınırda bulunan Güveççi Hudut Karakolu`nunu inceleyen gazeteciler, bugün de Reyhanlı`daki Yeşilce ve Bükülmez karakollarını gezdi. Türk Silahlı Kuvvetleri`nin Suriye`de iç savaşın başlamasıyla birlikte aldığı önlemlerin başında gelen sınıra duvar örme çalışmalarının sürdüğü gözlendi. Karakollarda konuşlandırılan Stinger füzelerinin yönünün Suriye tarafına çevrildiği de dikkat çekti. Olası bir sınır ihlalinde angajman kuralları çerçevesinde, Suriye tarafından, havadan gelebilecek her türlü tehdite karşı karadan havaya atış yapabilecek olan Stinger füzeleri ilk kez yakından görüntülendi.
KOMUTAN BİLGİ VERDİ
Bölgeyi gezen gazetecilere Bükülmez Sınır Karakolu`nda sınıra örülen beton duvar hakkında bilgi veren 2`nci Hudut Alay Komutanı Piyade Kurmay Albay Mehmet Ali Tuna, şunları kaydetti:
DHA