Sözcü Plus Giriş

Hatay’dan iki şehit daha!

Mardin'in Nusaybin ilçesinde şehit düşen Uzman Çavuş Hidayet Atmış ile Özel Harekat Polisi Halit Halal'ın baba ocağına acı haber ulaştırıldı.

Güncellenme: 19:03, 21/03/2016
Hatay’dan iki şehit daha!

Mehmet SERBES/ADANA
Mardin’in Nusaybin ilçesinde terör örgütüne yönelik operasyonda şehit olan Uzman Çavuş Hidayet Atmış’ın Hatay’ın Kırıkhan İlçesi’ndeki baba evi ile yine Nusaybin ilçesinde teröristlerce yola önceden döşenen el yapımı patlayıcının patlatılması sonucunda şehit olan Özel Harekat Polisi Halit Halal’ın baba ocağına acı haber ulaştırıldı.

FOTO: SÖZCÜ/ADANA


Kırıkhan, Kodallı Mahallesi’ndeki şehit Atmış’ın (37) babaevine gelen yetkililer, baba Hacı ile anne Meryem Atmış’a acı haberi verdi. Oğullarının şehit olduğu haberini alan anne ve babayı eve gelen yakınları ve komşuları teskin etmeye çalıştı. Şehidin ailesinin evine Türk bayrağı asıldı. Şehit Hidayet Atmış’ın evli ve 3 çocuk babası olduğu öğrenildi.

 

Astsubay Halit Halal (30), Mardin’in Nusaybin ilçesinde teröristlerce yola önceden döşenen el yapımı patlayıcının patlatılması sonucunda şehit oldu. Askeri yetkililer, Hatay’ın Hassa ilçesi Akkürek Mahallesi’nde oturan ailesine acı haberi öğle saatlerinde verdi. Baba Mevlüt ve anne Fatma Halal acı haber üzerine gözyaşlarına boğuldu. 11 kardeşin en küçüğü olan şehit Halit Halal’in Mersin Vali Yardımcısı Mahmut Halal’ın kardeşi olduğu öğrenildi. Evli ve iki çocuk sahibi şehit Halit Halal, Hassa ilçesinde toprağa verilecek.

Yayınlanma Tarihi:19:02,