Sözcü Plus Giriş

HDP’li İl Eşbaşkanı ve 3 kişi tutuklandı

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Hakkari İl Eşbaşkanı Metin Besinin de aralarında bulunduğu 4 kişi “Terör Örgütüne Üye Olmak” iddiasıyla tutuklandı.

null
Güncellenme: 22:46, 29/10/2016
HDP’li İl Eşbaşkanı ve 3 kişi tutuklandı

12 Ekim tarihinde Hakkari'de yapılan ev baskınlarında gözaltına alınan 7 kişiden HDP İl Eşbaşkanı Metin Besi ile HDP İlçe Eşbaşkanı Asım Özcan, DBP yöneticisi Hakan Abi ve Meya-Der Şube Eşbaşkanı Bedirhan Koç “Terör Örgütüne Üye Olmak” iddiasıyla çıkarıldıkları mahkemece tutuklanırken, İHD Hakkari Şube Başkanı İsmail Akbulut, eski DBP yöneticisi Cevahir Kaçar ile Selam Özkan serbest bırakıldı.İLGİLİ HABERHDP'li Yüksekdağ'a yurtdışı yasağı!HDP’li Yüksekdağ’a yurtdışı yasağı!

Duruşmayı HDP Hakkari Milletvekili Nihat Akdoğan ile sanıkların aileleri ve akrabaları takip etti. Öğle saatlerinde geniş güvenlik önlemleri altında adliyeye getirilen sanıklar savcılıkta verdikleri ifadenin ardından tutuklanma talebiyle bir üst mahkemeye sevk edildi.

İLGİLİ HABERHDP İl Başkanı tutuklandıHDP İl Başkanı tutuklandı

Burada hakim karşısına çıkarılan 7 kişiden aralarında HDP Hakkari İl ve ilçe Eşbaşkanları Metin Besi ile Asım Özcan'ın da bulunduğu 4 kişi “Terör Örgütüne Üye Olmak” iddiasıyla tutuklanarak Hakkari kapalı cezaevine gönderildiler.  İHA

Yayınlanma Tarihi:22:45,