HDP’li vekiller gözaltına alındı

HDP Grup Başkan vekili Çağlar Demirel ve Besime Konca gözaltına alındı. Ankara'da gözaltına alındıktan sonra Batman'a götürülen HDP Siirt Milletvekili Besime Konca Savcılık sorgusunun ardından tutuklanma talebiyle Sulh Ceza Hakimliğine sevk edildi. Konca Adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

HDP’li vekiller gözaltına alındı

Diyarbakır ve Batman Cumhuriyet Başsavcılıklarınca yürütülen iki ayrı terör soruşturması kapsamında haklarında yakalama kararı bulunan Halkların Demokratik Partisi (HDP) Grup Başkanvekili ve Diyarbakır Milletvekili Çağlar Demirel ile Siirt Milletvekili Besime Konca, Ankara’da Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince gözaltına alındı. Konca ve Demirel, sağlık kontrollerinin ardından önce Ankara Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü. Burada işlemleri tamamlanan Demirel ile Konca daha sonra uçakla Diyarbakır ve Batman’a götürüldü. Batman’da sorgusu tamamlanan HDP Siirt Milletvekili Besime Konca tutuklanma talebiyle Sulh Ceza Hakimliğine sevk edildi. HDP’ li Besime  Konca “adli kontrol” şartıyla serbest bırakıldı.

HDP operasyonu sürüyor İlginizi Çekebilir HDP operasyonu sürüyor Meclis'de AKP'lilerle HDP'liler kavga etti! İlginizi Çekebilir Meclis'de AKP'lilerle HDP'liler kavga etti!

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...