HDP`li Yıldırım: Ölen Müslüman, öldüren Müslüman bu işte bir terslik var

HDP`li Yıldırım: Ölen Müslüman, öldüren Müslüman bu işte bir terslik var

HDP`li Yıldırım: Ölen Müslüman, öldüren Müslüman bu işte bir terslik var

Turan KOYUNCU SİİRT, (DHA) – HDP Siirt Milletvekili Kadri Yıldırım, bölgede yaşanan çatışmaların sonlanması gerektiğini belirterek, `Maalesef ölen de Müslüman, öldüren de Müslüman bu işte bir terslik vardır. Bu tersliğin bertaraf edilmesi için bütün taraflar ister PKK, ister devlet olsun, ister hükümet olsun, bir kez daha düşünmelidir` dedi.

Siirt`te Tutuklu Hükümlü Aileleri Demokratik Hukuk ve Dayanışma Derneği`nin (TUHAD-DER) bölgede sokağa çıkma yasakları ve operasyonları protesto etmek için düzenlediği basın açıklamasına katılan HDP Siirt Milletvekili Kadri Yıldırım şunları söyledi:

`Herkes aklını başına alsın, herkes bir daha düşünsün. Bu iş kelle sayısı işi değildir, bu işte bir terslik vardır. Bakın polis öldüğünde, asker öldüğünde veya öldürüldüğünde cenazeleri götürüldüğü vakit ne deniliyor? `Şehitler ölmez.` O askerin, o polisin aileleri, geride bıraktıkları çocuklarının da o yolu takip edeceklerine söz veriyorlar. Bakın Kürdistan`da da öldürülen her bir gencin ailesi aynı şeyi söylüyor. Onlar da şehitler ölmezin Kürtçesi olan `şehit namırın` sloganını atıyorlar. Ve maalesef ölen de Müslüman, öldüren de Müslüman bu işte bir terslik vardır. Bu tersliğin bertaraf edilmesi için bütün taraflar ister PKK olsun, ister devlet olsun, ister hükümet olsun bir kez daha düşünmelidirler. Çok daha fazla geç kalmadan, çok daha fazla pişman olacağımız bir dereceye gelmeden bu gidişata son vermek lazım.`

DHA

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...