Sözcü Plus Giriş

Hırsızlık çetesi kameralara yakalandı

İstanbul Polisi'nce, çökertilen 16 kişilik çetesinin yaptığı hırsızlık anlarının güvenlik kameralarına da yansıdığı ortaya çıktı. Bir görüntüde, 3 kişiyle çelik kasa taşıdıkları görülen şüphelilerin yakalanmasıyla 65 hırsızlık çökertildi.

Habip ATAM
Güncellenme: 14:33, 28/06/2016
Hırsızlık çetesi kameralara yakalandı

İstanbul Emniyeti'ne bağlı Asayiş Şube Müdürlüğü, 3 ay önce bir hırsızlık çetesini belirledi. Hırsızlık Büro Amirliği ekiplerince yapılan teknik ve fiziki çalışmalarda, şebekenin,  önce girecekleri ev ve işyerlerinin çevresinde keşif yaptıkları tespit edildi. Evlerine girdikleri kişilerin otomobillerini de çalan hırsızlık çetesi üyeleri tek tek belirlendi.

EŞ ZAMANLI BASKIN

Delillendirme çalışmalarını tamamlayan Hırsızlık Masası, operasyon için harekete geçti. Önceki eş zamanlı düzenlenen operasyonda 16 şüpheli de gözaltına alındı. Yapılan aramalarda 10 çalıntı otomobil, 2 ruhsatsız tabanca, bir miktar uyuşturucu madde, çok sayıda cep telefonu ve bilgisayar ele geçirildi. Gayrettepe'deki Asayiş Şube Müdürlüğü'ne götürülen şüphelilerin yakalanmasıyla, 65 ayrı hırsızlık olayının aydınlatıldığı öğrenildi.

KAMERALARA YANSIDI

O hırsızlık olaylarından bazılarının güvenlik kameralarına da yansıdığı ortaya çıktı. Görüntülerde hırsızlık çetesinin, maske taktığı bazı işyerlerindeki çelik kasaları dahi taşıdıkları görüldü. Hırsızlık çetesinin adreskere girmeleri ve aldıkları eşyalarla kaçmalarının çok kısa zaman alması da dikkat çekti