Hrant'ın arkadaşları: Hangi güçten olursa olsun hesap versin

Hrant'ın arkadaşları: Hangi güçten olursa olsun hesap versin

Hrant'ın arkadaşları: Hangi güçten olursa olsun hesap versin

 

Ümit TÜRK – Özden ATİK/İSTANBUL, (DHA) AGOS Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink cinayetinde kamu görevlilerinin ihmali olduğuna ilişkin dava ile ana davanın birleştirilmesiyle görülen davanın ikinci celsesi bugün başladı.
Dava öncesi Hrant'ın Arkadaşları grubu yaptıkları açıklamada, "Göz göre göre öldüren, öldürülmesini azmettiren, öldürülmesine göz yuman; hangi odaktan, hangi cenahtan, hangi güçten olursa olsun hesap versin, yargılansın, cezalandırılsın istiyoruz" dedi.
Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı önünde toplanan, aralarında HDP İstanbul Milletvekili Garo Paylan'ın da bulunduğu Hrant'ın Arkadaşları grubu "Hepimiz Hrant'ız hepimiz Ermeniyiz" yazılı pankart açarak, "Öldür diyenler yargılansın" sloganları attı. Davaya ilişkin basın açıklamasını okuyan Yıldız Önen, "Birleştirilen davalar neticesinde yargı sürecinin en başından beri işaret ettiğimiz kamu görevlilerinin bir kısmı ilk kez hakim karşısına çıktı. Sanıkların ifadeleriyle birlikte haklılığımız bir kez daha gün yüzüne serildi. Ne diyordu sanıklardan biri, 'Devlet olarak Hrant Dink'in göz göre göre öldürülmesine göz yumduk…'" dedi.

"HANGİ GÜÇTEN OLURSA OLSUN HESAP VERSİN"
Önen, "İşte bu acı itirafı yalnızca duymuş olmakla kalmak istemiyoruz. Göz göre göre öldüren, öldürülmesini azmettiren, öldürülmesine göz yuman; hangi odaktan, hangi cenahtan, hangi güçten olursa olsun hesap versin, yargılansın, cezalandırılsın istiyoruz. Adalet nöbetini tutmaya devam edeceğiz" diye konuştu.
HDP İstanbul Milletvekili Garo Paylan'ın da bulunduğu grup açıklamanın ardından davanın görüldüğü duruşma salonuna çıktı.

 

 

 

 

DHA

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...