Sözcü Plus Giriş

HSYK üyesine şok suçlama! Hakime baskı iddiası

Yılan hikayesine dönen kurultay süreci ile gündemden düşmeyen MHP’de, genel merkez lehine attığı twitlerle dikkat çeken “Milliyetçi Çizgi” isimli hesaptan, HSYK’ya Yargıda Birlik Platformu’nun milliyetçi kanadından seçilen 2. Daire üyesi Ramazan Kaya’ya şok suçlamalar yöneltildi.

Sözcü Ankara
Güncellenme: 22:48, 27/06/2016
HSYK üyesine şok suçlama! Hakime baskı iddiası

Milliyetçi Çizgi hesabından atılan twitlerde, Kaya'nın hakime baskı yaptığı ve cemaatçi olduğu imasında bulunularak, “Ramazan yine iş başındasın. Hala akıllanmadın mı? Sonra ‘bu işlerde benim haberim yok diye' niçin yalvarıyorsun? Hakime baskı yapma görevini Pensilvanya'dan mı aldın?” denildi.

MANŞETLERİ SÜSLEYECEKSİN

MHP'de muhalifler ile Genel Merkez arasındaki kurultay süreci, YSK'nın verdiği son kararla iyice çıkmaza girerken, twitter'da muhalifler aleyhine paylaşımlarda bulunan Milliyetçi Çizgi isimli hesaptan, HSYK'nın milliyetçi üyesi Ramazan Kaya'ya şok suçlamalarda bulunuldu. Cemaatçi imasında bulunarak, Pensilvanya göndermesi yapan hesap, Kaya'yı da etiketlediği paylaşımlarda şunları yazdı:

“Ramazan yine iş başındasın. Hala akıllanmayacak mısın? Takip edildiğinin farkında değil misin, manşetleri süsleyeceksin. Seni üniversite yıllarında muhbirlik yaptığın Hüseyin Özalp mi kurtaracak sanıyorsun? Sonra ‘bu işlerde benim haberim yok diye' niçin yalvarıyorsun? Hakime baskı yapma görevini Pensilvanya'dan mı aldın Ramazan? Bugün girdiğin çıktığın yerlere dikkat et. ‘Adalet Bakanı olacağım' diye girmediğin çukur kalmadı Ramazan. Manşetlerdesin önümüzdeki günlerde!”

ANTALYA HAKİMİ BASKI İDDİASIYLA ÇEKİLMİŞTİ

Söz konusu hesaptan atılan twitlerde baskı yapıldığı öne sürülen hakimin, MHP kurultay sürecine ilişkin karar veren isimlerden biri olup olmadığı da merak konusu oldu. Öte yandan, Kaya'nın ismi daha önce de bir başka hakime baskı iddiasıyla gündeme gelmişti. Antalya'nın Alanya ilçesinde görülen bir davada hakim, dosyadan çekilme kararı vermiş, gerekçesinde dosyanın taraflarının Kaya'nın selamıyla kendisinin yanına gelerek bir takım isteklerde bulunduklarını belirtmişti. Kaya'nın ismi son olarak, eski Başbakan yardımcısı Bülent Arınç’a suikast iddiasıyla Kozmik Oda’ya giren ve soruşturma kapsamında dinleme kararlarına imza atan 2 savcı ile 6 hakim hakkındaki açığa alma talebinde krize neden olduğu iddiasıyla gündeme gelmişti. Kaya'nın, kendisine yakın bir isim olan ve Kozmik odada arama yapılması kararına Genelkurmay'ca yapılan itirazı reddeden Hasan Şatır'ın açığa alınacaklar listesinden çıkarılmasını istediği ancak bu talep yerine getirilmeyince toplantıdan karar çıkamadığı öne sürülmüştü.

Yayınlanma Tarihi:22:45,