Huzur için 5 bin polis çalıştı

İstanbul Emniyeti'nin 39 ilçesinde, 5 bin polisin katılımıyla düzenlediği "Yeditepe Huzur Uygulaması"nda 192 kişi gözaltına alındı.

Huzur için 5 bin polis çalıştı

İstanbul Emniyeti’nin suça engel olmak, suçluların yakalanmasını sağlamak için başlattığı huzur uygulaması tüm hızıyla devam ediyor. Nerdeyse her gün bir ilçede; her hafta kent genelinde düzenlenen uygulamaları, İstanbul Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan koordine ediyor. Başladığı günden bu yana asayiş suçlarının azalmasında ciddi etkisi olduğu belirtilen “Yeditepe Huzur Uygulaması” Cuma akşamı, 39 ilçede eş zamanlı olarak gerçekleştirildi.

Şenol GEZER / İSTANBUL

MUSTAFA ÇALIŞKAN DENETLEDİ

Asayiş Şube Müdürlüğü’nce planlanan bu haftaki uygulamaya, Çevik Kuvvet, Kaçakçılıkla Mücadele (İKP), Mali Suçlarla Mücadele, Narkotik Suçlarla Mücadele (İNP), Terörle Mücadele (TEM), Havacılık, Trafik Denetleme Şube Müdürlükleri ve ilçe ekipleri destek verdi. Günlük görevlerinin ardından “İstanbul’un huzuru” için sokağa çıkan polisler, Emniyet müdürlerinin belirlediği noktalarda bir araya geldi. Kent genelinde 5 bin polisin görevlendirildiği uygulamada, durdurulan şüphelilerin üst aramaları yapıldı. Genel Bilgi Tarama (GBT) sistemi üzerinden suç ve arama kayıtlarına bakıldı. Trafikteki araçların da denetlendiği uygulamalarda, işyerleri de polis ekiplerince kontrol edildi. İl Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan’ın Beyoğlu’ndaki uygulama noktasını denetlediği çalışmalar, gecenin ilerleyen saatlerine kadar devam etti.

ARANAN 192 KİŞİ

Bu haftaki genel asayiş uygulamasında, 28 bin 836 kişinin GBT’sine bakıldı. Haklarında çeşitli suçlardan arama kaydı olduğu tespit edilen 192 kişi gözaltına alındı. Afganistan uyruklu 42 mülteci de yakalandı. Aramalarda ise; 3 pompalı tüfek, 25 tabanca, çeşitli miktarda ve türde uyuşturucu madde, 1 tombala makinesi, oyun kartları, 31 bin TL sahte para ve 232 karton kaçak sigara ele geçirildi.

CEZA YAĞDI

Ayrıca, Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekiplerinin denetlemesi sonucu, 102 araca “Trafikten men” işlemi yapıldı. Kurallara aykıra davranan ve evrak eksiği bulunan sürücülere ise toplam 197 bin 515 TL para cezası kesildi. Polis ekiplerince denetlenen 633 işyerinden 64 tanesine de işlem yapıldı.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...