Sözcü Plus Giriş

İdil`e sızmaya çalışan PKK`lılara, Kobra`lar bomba yağdırdı

İdil`e sızmaya çalışan PKK`lılara, Kobra`lar bomba yağdırdı

Güncellenme: 10:56, 24/02/2016
İdil`e sızmaya çalışan PKK`lılara, Kobra`lar bomba yağdırdı

ŞIRNAK, (DHA) – ŞIRNAK`ın İdil İlçesi`nde uygulanan sokağa çıkma yasağıyla birlikte başlayan operasyonlar devam ederken, Cehennem Deresi`nden bugün ilçe merkezine sızmaya çalışırkan tesbit edilen kalabalık bir PKK`lı terörist grubunu kobra helikopterler  ateş altına aldı. Teröristlere ağır zaiyat verdirildiği, güvenlik güçlerinin bölgede arazi aramasının sürdüğü belirtildi.
İdil`de hendeklerin kapatılıp barikatların kaldırılması ve PKK`lıların etkisiz hale getirilmesi için 16 Şubat saat 23.00`ten itibaren ilçe merkezi ile Dirsekli Köyü`nde ilan edilen sokağa çıkma yasağı ve yaklaşık 4 bin polis ve jandarma özel harekat timinin katıldığı operasyonlar devam ediyor.
CEHENNEM DERESİNDEN SIZMAYA ÇALIŞAN PKK`LILARA HAVA OPERASYONU
Bugün sabah erken saatlerinde, İdil`e 6 kilometre mesafede bulunan Cehennem Deresi`nden ilçe merkezine sızmaya çalışan kalabalık bir PKK`lı terörist grubunun tesbit edilmesi üzerine bölgeye çok sayıda kobra helikopterleri ile birlikte özel eğitimli birlikler sevkedildi.
İlçe merkezi ile Cehennem Deresi arasındaki önemli noktalarda konuşlanan birlikler sızmaya karşı önlem alırken, kobra helikopterleriyle tesbit edilen terörist gruba bomba yağdırdı. Hava saldırısı sonucu çok sayıda teröristin öldürüldüğü belirtilirken, güvenlik güçlerinin bölgede arazi arama tarama çalışması yaptığı öğrenildi.
YENİ MAHALLE`DE OPERASYON
Öte yandan dün gece patlayıcı tuzaklı hendek ve barikatların bulunduğu Yeni Mahalle`de yoğunlaşan çatışmaların ardından çok sayıda tank ve zırhlı aracın mahalleye girdiği belirtildi. Bugün saat 06.00`da başlayan şiddetli patlama ve silah sesleri ile birlikte kobra tipi helikopterler havadan mahalle üzerinde sürekli uçuş yaptı.
UZMAN ÇAVUŞ YARALANDI
DHA