İkinci Adil Öksüz vakası

16 Temmuz sabahı Akıncı Üssü'nde yakalanan mühendis Harun Biniş'in de "tarla bakmaya gittim" diye ifade verdiği ortaya çıktı.

İkinci Adil Öksüz vakası

15 Temmuz darbe girişiminin kilit ismi olarak gösterilen firari Adil Öksüz ile birlikte 16 Temmuz'da Akıncı Hava Üssü'nde yakalanan, elektrik-elektronik mühendisi Harun Biniş'in de ifadesinde ‘tarla bakmaya gittiğini' söylediği ortaya çıktı. Aynı ifadeyi  veren Öksüz serbest bırakılmıştı. Biniş ise tutuklandı. Hürriyet’ten Fevzi Kızılkoyun’un haberine göre; Biniş'in darbe girişimi gecesi FETÖ üyeleri arasında iletişim ağını sağlayan, Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar'ın kabul etmesi durumda da Gülen'le iletişimi sağlayacak kişi olduğu ileri sürüldü.

TELEKULAK ŞÜPHELİSİ

FETÖ'nün dinleme üssü haline gelen Tele-komünikasyon İletişim Başkanlığı'nın (TİB) iletişim sistemlerinin kuruluşuna ön ayak olan Biniş, “Üst düzey yargı mensupları, siyasetçiler, mülki idare amirleri, yargı mensupları, iş adamları, emniyet, MİT ve askere ait telefonların usulsüz dinlenmesi” davası şüphelileri arasındaydı. FETÖ'cü bir bilgisayar şirketine bir dönem grup yöneticisi olarakda çalışan Biniş, telekulak soruşturmasının kilit ismiydi.

İLGİLİ HABERHanefi Avcı: Adil Öksüz iki yıldır biliniyorduHanefi Avcı: Adil Öksüz iki yıldır biliniyordu

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...