Sözcü Plus Giriş

İnce’den Hulusi Akar’a ‘yaver’ benzetmesi!

Bir dizi ziyaretlerde bulunmak üzere Aksaray ve Niğde'ye gelen CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce, burada yaptığı konuşmalarda başkanlık sistemine ihtiyaç olmadığını belirterek, ''Sen şu anda Cumhurbaşkanısın, Başbakan emrinde. Bin diyorsun biniyor, in diyorsun iniyor. Bazen in Ali, bazen bin Ali'' dedi. Genelkurmay Başkanı'na da yaverlik yakıştırmasını yapan İnce, "Önceden albaylardan yaver vardı, albaylar FETÖ'cu çıkınca şimdi Genelkurmay Başkanını yaver yaptı. Yenikapı'ya gel diyor, geliyor. Köprü açılışına gel diyor, geliyor. Tam yaver oldu" dedi.

null
Güncellenme: 00:52, 21/10/2016
İnce’den Hulusi Akar’a ‘yaver’ benzetmesi!

CHP Aksaray İl Başkanlığı’nda basın toplantısı düzenleyen İnce, ”şimdi bakın bir başkanlık tartışması var. Ne diyorlar, ‘Başkan olsun, daha huzur içinde olalım, barış içinde olalım, zenginlik içinde olalım’ diyorlar. Soru şu; sen şu anda Cumhurbaşkanısın, Başbakan emrinde. Bin diyorsun biniyor, in diyorsun iniyor. Bazen in Ali, bazen bin Ali. Geçen gün konuşma yapıyor grupta (TBMM AKP Grup toplantısında), tam Tayyip Erdoğan konuşmaya başlayınca televizyonlar kesti bunun sesini. O bin Ali laftı çok kullanıldı ama dur Ali oldu artık.”

 

HULİSİ AKAR’A YAVER BENZETMESİ

Başkanlık sistemi için eleştirilerini sürdüren İnce, ”Valiler emrinde, Genelkurmay zaten sizlere ömür. Önceden albaylardan yaver vardı, albaylar FETÖ’cu çıkınca şimdi Genelkurmay Başkanını yaver yaptı. Yenikapı’ya gel diyor, geliyor. Köprü açılışına gel diyor, geliyor. Tam yaver oldu. Nikah şahidi oluyor. Genelkurmay başkanı mı, Cumhurbaşkanı yaveri mi belli değil? Her şey emrinde. Yani sen ne yapamıyorsun da başkanlık istiyorsun. Sana engel olan ne?  Ne olacak sen başkan olunca? Sihirli bir el mi olacakta bu sorunları çözeceksin?  Şimdi niye çözemiyorsun. Türkiye’nin başkanlık sistemine ihtiyacı yoktur” dedi.

FOTO: DHA

FOTO: DHA

SEN BAŞKAN OLUNCA ÇOCUKLARIN SORULARI ÇALINMAYACAK MI?

CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce, beraberindeki heyet Aksaray’da yaptıkları incelemelerin ardından Niğde’ye geldi.

CHP Niğde İl Başkanlığı önünde de partililere seslenen Muharrem İnce, burada da başkanlık sistemini eleştirdi. İnce yaptığı konuşmada da yine Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Genelkurmay Başkanı Hulisi Akar’ı hedef alarak, “Ne diye istiyorsun bu başkanlığı. Cumhurbaşkanı iken yetkilerin az mı? Sana kim engel oluyor. 5 tane yaverin vardı. Albayların hepsi FETÖ’cü çıktı. Yaverliğini şimdi Genelkurmay Başkanı yapıyor. ‘Açılışa gel’ diyor geliyor. Yenikapı’ya gel diyor geliyor. ‘Nikah şahidi ol’ diyor oluyor. Genelkurmay Başkanı da senin yaverin olmuş artık. Ne diye istiyorsun bu başkanlığı. Sen başkan olduğunda terör bitecek mi, patates para mı yapacak. Emekli rahat mı geçinecek. Çocukların sınav soruları çalınmayacak mı, öğretmenler atanacak mı engel olan ne? 1993’de Refah Partisi İl Başkanı iken aynen şöyle demiş: ‘Başkanlık sistemi Amerikan emperyalizmin bir dayatması veya bir özentinin sonucudur.’ Bugün ne oldu biliyor musunuz? Başkanlığı gündeme getirmesinin bir tane nedeni var. Oradan gitmek istemiyor. Ömür boyu orada kalmak istiyor. Çünkü oradan düştüğünde başına gelecekleri biliyor” diye konuştu.

FOTO: DHA

FOTO: DHA

“ÖFKELİ GENÇLER BUNLAR DİYEN…”

Türkiye’de her gün şehit haberi geldiğini de vurgulayan Muharrem İnce sözlerini şöyle sürdürdü:

“Gencecik çocuklarımızı toprağa veriyoruz. 3 terör örgütü, PKK, IŞİD, FETÖ. Peki, bu üçünü kim büyüttü. Peki Oslo’da PKK ile pazarlık yapıp PKK temsilcisine sizin isteğiniz üzerine şu valiyi, şu kaymakamı görevden aldık diyen AKP değil mi? Peki IŞİD militanlarına kötü söz söylemeyip bunlar öfkeli gençler diyen Davutoğlu değil mi? Peki FETÖ’ye ‘bitsin artık bu hasret diyen’ bunlar değil mi? Arsa veren, bunlara üniversite açtıran, bunlara bakan veren, koltuk veren, bunlara para veren, bunlar için özel yetkili mahkemeler kurup bunlara teslim eden, HSYK’yı bunlara teslim eden, gizli tanık yasası çıkarıp FETÖ’cülere veren bunlar değil mi? 3 terör örgütünü Türkiye’nin başına bela etti bunlar.”

FOTO: DHA

FOTO: DHA

Hükümetin tarım politikasını da eleştiren İnce, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı’nın ilahiyatçı, müsteşarın İŞKUR’cu yardımcısının ise avukat olduğunu vurguladı.  DHA

 

FOTO: DHA

FOTO: DHA

Yayınlanma Tarihi:00:38,