Sözcü Plus Giriş

İnsan Hakları Derneği İstanbul Şubesi'nden, Bakan Sema Ramazanoğlu'na istifa çağrısı

İnsan Hakları Derneği İstanbul Şubesi'nden, Bakan Sema Ramazanoğlu'na istifa çağrısı

Güncellenme: 14:37, 23/03/2016
İnsan Hakları Derneği İstanbul Şubesi'nden, Bakan Sema Ramazanoğlu'na istifa çağrısı

İNSAN Hakları Derneği İstanbul Şubesi Kadın Hakları ve Çocuk Hakları Komisyonları, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu'nu istifaya çağırdı. Açıkamada, "Karaman’da Ensar Vakfı’nda bir öğretmenin 45 öğrenciye tecavüz ettiği skandalla ilgili Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu’nun konu ile yaptığı açıklama, gerçeklerin halının altına süpürüldüğünü, çocuklara yönelik cinsel istismarın önünü açtığını, istismarı desteklediğini ve destekleyeceğini göstermektedir" denildi.

İnsan Hakları Derneği İstanbul Şubesi Kadın Hakları Komisyonu
Çocuk Hakları Komisyonu'nca yapılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

" Erkek egemen devlet ve onun temsilcileri her türlü kirli ve kötü davranışı halının altına süpürmeye devam ediyor. Bu erkek egemen politik tutum, özellikle kadınlara ve çocuklara yönelik taciz, tecavüz olaylarında kendini net olarak göstermekte. Karaman’da Ensar Vakfı’nda bir öğretmenin 45 öğrenciye tecavüz ettiği skandalla ilgili Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu’nun konu ile yaptığı açıklama, gerçeklerin halının altına süpürüldüğünü, çocuklara yönelik cinsel istismarın önünü açtığını, istismarı desteklediğini ve destekleyeceğini göstermektedir. Bakan Sema Ramazanoğlu Karaman’daki çocuklara tecavüzle ilgili ‘Bir kere rastlanmış olması, hizmetleriyle ön plana çıkmış bir kurumumuzu karalamak için gerekçe olamaz’ demiştir.
Bakana soruyoruz: Kimden yanasınız? Çocuklardan mı yoksa Ensar Vakfı’ndan yana mısınız? Açıklamaya bakıldığında Bakanın tacizcilerin ve Ensar Vakfı’nın yanında olduğunu, onları koruduğunu, çocuklara verilen mesajın ise '“Bir kereden bir şey olmaz, sesiniz çıkarmayın'  olduğunu görüyoruz. Ve bu tutum, tüm çocukları istimara karşı korumasız bırakmakta, yeni istismar vakalarının önünü açmaktadır. Bakanın sıfır tolerans dediği politika, duruş, söz bu ise; Biz de, İnsan Hakları Derneği İstanbul Şubesi Kadın Hakları ve Çocuk Hakları Komisyonları olarak diyoruz ki: Bakan Sema Ramazanoğlu suç işliyorsunuz. Derhal istifa edin."

      

 

DHA