Sözcü Plus Giriş

İpek Yolu’na PKK’nın tuzakladığı patlayıcı imha edildi

Mardin'de, tarihi İpek Yolu'na PKK'lı teröristler tarafından tuzaklanan ve güvenlik güçleri tarafından son anda fark edilen el yapımı patlayıcı, can ve mal kaybı yaşanmadan kontrollü bir şekilde imha edildi.

Güncellenme: 19:20, 31/08/2016
İpek Yolu’na PKK’nın tuzakladığı patlayıcı imha edildi

Sabah saatlerinde jandarma ekiplerince yapılan yol kontrolü sırasında, Derik İlçesi Denktaş Köyü civarında tarihi İpek Yolu'na el yapımı patlayıcının tuzaklandığı fark edildi. PKK’lı teröristler tarafından yerleştirilen patlayıcının fark edilmesi üzerine karayolu çift yönlü olarak trafiğe kapatılarak, bomba imha uzmanı ekiplerine haber verildi. Olay yerine gelen bomba imha ekipleri, yol kenarına tuzaklanan el yapımı patlayıcıyı kontrollü bir şekilde infilak ettirdi.

İLGİLİ HABERMardin'de menfeze yerleştirilen 50 kiloluk patlayıcı imha edildiMardin’de menfeze yerleştirilen 50 kiloluk patlayıcı imha edildi

Günde yüzlerce aracın geçiş yaptığı uluslararası tarihi İpek Yolu’nda patlayıcının imha edilmesi nedeniyle uzun araç kuyrukları oluştu. Patlama sonucu yolda büyük bir çukur oluşurken, yapılan incelemenin ardından karayolunda biriken araçların tarlada açılan geçici yol ile geçişlerine izin verildi.

İLGİLİ HABERVan'da PKK'nın yola döşenen patlayıcı imha edildiVan’da PKK’nın yola döşenen patlayıcı imha edildi

PKK'lılar 30 Haziran'da aynı yerde tuzaklanan el yapımı patlayıcı, askeri aracın geçişi sırasında infilak ettirilmiş ve patlamada 2 asker şehit olmuş, 3 asker de yaralanmıştı. Karayoluna el yapımı patlayıcının tuzaklanması ile ilgili başlatılan çalışma sürüyor.  DHA

Yayınlanma Tarihi:19:19,