Sözcü Plus Giriş

IŞİD’in hücresinden bomba yeleği çıktı!

İstanbul Polisi, IŞİD'in hücresine baskın düzenledi, Suriye'den kaçak yollarla Türkiye'ye giriş yapan 3 militan yakalandı. Hücreden, canlı bomba yeleği çıktı.

Şenol GEZER
Güncellenme: 08:21, 22/06/2016
IŞİD’in hücresinden bomba yeleği çıktı!

Alınan bir istihbaratı değerlendiren İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne (İEM) bağlı Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü (TEM) ekipleri, Pendik ve Başakşehir’deki adresleri izlemeye aldı. Teknik ve fiziki takip sonucu, adreslerin terör örgütü IŞİD’in hücreevi olduğu belirlendi. Önceki gün şafak vakti evlere eş zamanlı baskın yapan TEM Özel Tim, 1’i Türkiye, 2’si Çeçenistan uyruklu erkek militanları gözaltına aldı.

FOTO: SOZCU

FOTO: SOZCU

SURİYE’DE AĞIR YARALANMIŞ

Evlerde arama yapan TEM Özel Tim, 1 canlı bomba yeleği, kamuflajlar, ötgütsel dökümanlar, komando bıçakları, tüpler, molotof (sıvı bomba) malzemeleri ve sırt çantaları buldu. Vatan Caddesi’ndeki TEM Merkezi’nde sorguya alınan şüphelilerin, kısa bir süre önce Suriye’den Türkiye’ye giriş yaptıkları ve IŞİD’in üst yöneticileriyle görüşme yaptıkları belirlendi. Adları açıklanmayan şüphelilerden birinin Suriye’de ağır şekilde yaralanıp tedavi gördüğü de ortaya çıktı. Geniş güvenlik önlemleri altında Anadolu Adliyesi’ne sevk edilen 3 militan da tutuklandı.

Yayınlanma Tarihi:07:07,