Sözcü Plus Giriş

İslahiye’ye şehit ateşi düştü

İslahiye’ye şehit ateşi düştü

Güncellenme: 13:09, 18/02/2016
İslahiye’ye şehit ateşi düştü

Kadir ÇELİK İSLAHİYE (Gaziantep), (DHA)- ANKARA`da, askeri servis araçlarına yönelik bombalı saldırıda şehit olan 38 yaşındaki Hava Astsubay Başçavuş Mehmet Yener’in İslâhiye’deki baba evine ateş düştü.
Başkentte dün akşam düzenlenen saldırıda şehit olan Astsubay Başçavuş Mehmet Yener’in Gaziantep’in İslahiye İlçesi`ne bağlı Kozdere Mahallesi`ndeki babasının evine  ateş düştü. Yener`in şehit olduğu haberini yakınlarına; Nurdağı Kaymakamı ve İslahiye Kaymakam Vekili Seyfullah Ordueri, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Mehmet Ali Kahveci ile İlçe Müftüsü Ramazan Yıldırım verdi. Şehit Yener’in 19 yıldan bu yana  orduda görev yaptığı 5 yıl önce Ankara’ya atandı. Eşi öğretmen olan 2 çocuk babası Mehmet Yener`in teşhisi için Isparta`da polis olan ağabeyi Ömer Yener’in de Ankara’ya gittiği belirtildi.
Acı haberin verilmesi ardından Yener`in ailesinin evinin önüne İslahiye Belediyesi tarafından taziye çadırı kuruldu. Kozdere Mahallesi’ndeki camide şehidin salası verilirken, şehidin babası Yahya Yener’i, Kaymakam Seyfullah Ordueri teselli etti. Taziye evinde de şehit astsubay için İslahiye Müftüsü Ramazan Dolu tarafından dualar edildi.
DHA