Sözcü Plus Giriş

İstanbul bombacısının cenazesi Gaziantep’e getirildi (4)

İstanbul bombacısının cenazesi Gaziantep’e getirildi (4)

Güncellenme: 23:15, 21/03/2016
İstanbul bombacısının cenazesi Gaziantep’e getirildi (4)

'DOĞAL ÖLÜM' YAZISI KALDIRILDI
Gaziantep Büyükşehir Belediyesi'nin canlı bomba Mehmet Öztürk'ün defnedilmesinin ardından internet sitesindeki 'defin listesi'nde ölüm nedenine 'doğal ölüm' şeklinde yazılan kayıt, haberlere konu olmasının ardından değiştirildi. Yenilenen internet sitesinde canlı bombanın ölüm nedeninin yer aldığı bölümün boş bırakıldığı görüldü.
Bu arada Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin de sosyal medya hesaplarından konuya ilişkin açıklama yaptı. Fatma Şahin, canlı bombanın defin listesine doğal ölüm şeklinde kaydedilmesinin bilgisayar sistemindeki sorundan kaynaklı olduğunu ifade ettiği açıklamasında şu ifadeleri kullandı:
"Taksim saldırısını yapan teröristin ölüm nedeni @GaziantepBeld bilgisayar sistemindeki sorun nedeniyle "doğal ölüm" olarak kaydedilmiştir. Vatandaşlarımızın ve yabancı misafirlerimizin canına kasteden hain, vicdansız bir teröristin ölüm nedenindeki bu hatada bir kasıt yoktur. Arkadaşlarımız haberde bahsi geçen @GaziantepBeld internet sayfamızdaki listede gerekli düzeltmeyi yapmışlardır."

DHA