Sözcü Plus Giriş

İstanbul için sağanak yağış uyarısı

İstanbul’da bugün etkili olması beklenen sağanak yağışın özellikle kentin Kuzey kesimlerinde hayatı olumsuz etkilemesinden endişe ediliyor. Meteoroloji yetkililerinin verdiği bilgiye göre yağış miktarı Sarıyer, Eyüp’ün de aralarında bulunduğu bazı bölgelerde metrekareye 50 kilograma kadar çıkabilecek. Yetkililer ulaşımda yaşanacak sıkıntılara dikkat çekiyor.

Fırat TUR
Güncellenme: 13:11, 27/09/2016
İstanbul için sağanak yağış uyarısı

İstanbul'da bugün yer yer etkili olan sağanak yağışın öğleden sonra etkisini artırarak devam etmesi bekleniyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğü yetkililerinin sozcu.com.tr'ye verdiği bilgiye göre özellikle kentin Karadeniz'e bakan kuzey kesimlerinde etkili olacak sağanak yağışın hayatı olumsuz etkileyebileceği belirtildi. Yağış miktarının bölgelere göre metrekareye 20 ila 50 kilogram arasında değişen miktarlarda olacağını ifade eden yetkililer, “Bu yağış miktarı çok yüksek olmasa da İstanbul yoğun bir kent olduğu için etkisi oldukça yoğun olacak ve hayatı olumsuz etkileyebilecek. Özellikle ulaşımda sıkıntılar yaşanabilir” dediler.

ÖĞLEDEN SONRA GÜNEY'E İNECEK

Sabah ve öğle saatlerinde kentin kuzeyinde görülen yağışlar, öğleden sonra Marmara ve güney kesimlere inecek. Sarıyer, Eyüp, Arnavutköy civarlarında etkili olan yağışlar öğleden sonra güney kesimlerde Bakırköy, Kadıköy ve Üsküdar'da da etkisini hissettirecek. Vatandaşları tedbirli olmaları konusunda uyaran yetkililer, yağış miktarının Marmara'ya doğru indikçe azalacağını ve akşam saatlerinde de etkisini kaybedeceğini ifade ettiler.

Yayınlanma Tarihi:12:05,