İstanbul ve Ankara’ya hiç gitmeyen araçlara HGS cezası

Mersin'in Anamur İlçesi'nde bulunan ve kent dışına hiç çıkarılmadığı öne sürülen 2 araca, Ankara ve İstanbul'da Hızlı Geçiş Sistemi'nden (HGS) kaçak geçiş yaptığı gerekçesiyle ceza kesildi.

İstanbul ve Ankara’ya hiç gitmeyen araçlara HGS cezası

İlçede emekli, 62 yaşındaki Murat Küçükalıç’ın adresine HGS’den kaçak geçiş yaptığı gerekçesiyle ceza tebligatı geldi. Tebligatı inceleyen Küçükalıç, 21 Eylül 2015 tarihinde saat 09.22’de, Ankara Akıncı Otoyol Bakım İşletme Şefliği Ana Kontrol Merkezi Başmühendisliği gişelerinden geçtiği iddiasıyla plakasına 1.75 TL geçiş ücreti kesildiğini gördü. Aracının plakasına yazılan borcu ödemediği için 10 kat ceza uygulanan Küçükalıç, “19 lira 25 kuruşluk cezalı bir borcum olduğunu gördüm. Hemen savcılığa başvurarak itirazda bulundum. Aracım 10 kilometre uzaklıktaki Bozyazı İlçesi’ne bile gidemezken, yüzlerce kilometre uzaktaki Ankara’dan ceza makbuzu geliyor. Bu nasıl iştir, anlamadım. Benim aracım Ankara’ya hiç gitmedi” dedi.

ceza8802
Bir diğer ceza şokunu ise 56 yaşındaki Abdullah Uysal yaşadı. Cezanın kesildiği tarihlerde Mersin dışına hiç götürmedikleri aracına, Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nden geçtiği ve ücreti ödemediği gerekçesiyle 60 lira 50 kuruş ceza kesilen Uysal’da Cumhuriyet Savcılığı’na başvurarak itiraz dilekçesi verdi. Uysal, “33 LT 609 plakalı otomobilime Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nden haziran ayında geçtiğim ve 5.5 TL ücreti ödemediğim için 10 kat ceza uygulanarak 60 lira 50 kuruş ceza kesilmiş. Bu olay başıma ikinci kez geldi. Oysa aracımla hiçbir zaman İstanbul’a gitmedim. Son ceza tutanağını bir hafta önce mahkeme kararı ile gönderdim. Umarım uygulamadaki bu yanlış bir an önce düzeltilir” diye konuştu. DHA

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...