Sözcü Plus Giriş

İstanbul’a şehit ateşi düştü!

İdil'de PKK'lı teröristleri etkisiz hale getirmek için düzenlenen operasyonlar sırasında, şehit olan Uzman Çavuş Burak Güneş İstanbul'da toprağa verilecek.

Güncellenme: 00:21, 19/02/2016
İstanbul’a şehit ateşi düştü!

Şırnak’ın İdil ilçesinde, önceki gece başlatılan sokağa çıkma yasağının ardından PKK’lı teröristleri etkisiz hale getirmek için düzenlenen operasyonlar sırasında, silahlı saldırı sonucu şehit olan Uzman Çavuş Burak Güneş’in İstanbul Pendik’teki evine ateş düştü.

Şehit askerin Kaynarca Kavaklılar Mahallesi’nde yaşayan ailesine acı haberin ulaşmasının ardından, eve ve sokağa Türk Bayrakları asıldı. Ayrıca, evin yakınına da taziye çadırı kuruldu.

TSK’ya 2 yıl önce katılan şehit Uzman Çavuş Burak Güneş’in (23) birkaç ay önce nişanlandığı ve önümüzdeki Mayıs ayında evlenmeyi planladığı öğrenildi.

İki ablası bulunan şehit askerin amcası Eyüp Güneş, yeğenini “Şırnak’a gitme” diye uyardığını, ancak şehit askerin kzendisine “Amca, arkadaşlarım orada savaşırken ben burada duramam” diye cevap verdiğini söyledi.

Burak Güneş için yarın Pendik Dumankaya Camii’nde ikindi vakti cenaze töreni düzenlenecek. Şehit askerin cenazesi Pendik Mezarlığı’nda toprağa verilecek.  DHA