Dink davaları birleşti

Hrant Dink davası, kamu görevlilerinin ihmali davasıyla birleşti. İstihbaratın eski üst düzey isimleri, Samast ve Tuncel`le yargılanacak.

Dink davaları birleşti

Yargıtay, Hrant Dink suikastında kamu görevlilerinin ihmali olduğu” iddiasına ilişkin 26 sanık hakkında açılan davanın “örgütlü suç” olduğu gerekçesiyle İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi`nin bakmasına karar verdi.

Yargıtay ayrıca İstanbul 5. Ağır Ceza Mahkemesi`nde görülen Hrant Dink suikasti ana davasının da 14. Ağır Ceza Mahkemesi`nin görülmesini kararlaştırdı. Yargıtay ayrıca her iki davanın da birleştirilmesine hükmetti.

SANIKLAR ARASINDA ENGİN DİNÇ DE VAR

Hrant Dink suikastında kamu görevlilerinin ihmali olduğu” iddiasına ilişkin açılan ve kabul edilen davanın 160 sayfalık iddianamesinde, Emniyet Genel Müdürlüğü eski İstihbarat Daire Başkanı Ramazan Akyürek, eski İstanbul İstihbarat Şube Müdürü Ali Fuat Yılmazer ve Emniyet Genel Müdürlüğü İstihbarat Daire Başkanı Engin Dinç de bulunuyor.

ANA DAVA
Öte yandan İstanbul 5. Ağır Ceza Mahkemesi`nde görülen ana davada tetikçi Ogün Samast ve Erhan Tuncel`inde bulunduğu sanıklar yer alıyor. Tüm sanıklar İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi`nde hakim karşısına çıkacak.
DHA

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...