Sözcü Plus Giriş

Kadıköy'de minibüs hırsızlığı

Kadıköy'de minibüs hırsızlığı

Güncellenme: 16:57, 22/03/2016
Kadıköy'de minibüs hırsızlığı

Uğur AYAZSIN / İSTANBUL, (DHA) KADIKÖY'de park halindeki bir aracın 2 şüpheli tarafından çalınması güvenlik kameralarına yansıdı.
Olay, Kadıköy Merdivenköy Mahallesi Emin Çınarpaşa Sokak'taki bir apartmanın otoparkında 4 gün önce gece saatlerinde meydana geldi. Murat Özçelik, akşam saatlerinde 34 FL 75 57 plakalı aracını oturduğu binanın otoparkına park etti ve evine girdi. Saat 03.00 sıralarında kimliği belirsiz 2 kişi binanın otoparkına gelerek bir süre keşif yaptı, daha sonra da minibüsü çaldı.

ARACINI GÖREMEYİNCE POLİSİ ARADI
Sabah işe gitmek için evinden çıkan Murat Özçelik aracını otoparkta göremeyince polise haber verdi. Polis, olay yerine gelerek incelemelerde bulundu.

8 DAKİKADA ÇALDILAR
20 yaşlarda olduğu belirlenen 2 şüphelinin 8 dakika içerisindeki minibüsü çalması güvenlik kameraları tarafından da saniye saniye kaydedildi.

ARAÇ SAHİBİNİN TERÖR KORKUSU
Aracı çalınan Murat Özçelik'in oğlu Mahmut Özçelik, araçlarının çalınmasıyla ilgili, "Aracım kendi otoparkımdaydı. Kamerada 2 kişiyi tespit ettik. Bizim korkumuz biraz farklı. Aracımız 1,5 ton kadar yük alabiliyor. Yükleyip de bir yere götürüp patlama yapabilirler. Bizim endişemiz bu. Herhangi bir olağandışı yerde bir olaya sebebiyet vermekten korkuyoruz. Bunun dışında bir korkumuz yok. Emniyete haber verdik. Gereken çalışma yapılıyor. Bekliyoruz" dedi.

 

 

 

DHA