Kadın cinayeti davasında sanıktan ‘Ezel’ dizisiyle savunma

Küçükçekmece'de kız arkadaşı Yağmur Önüt'ü iddiaya göre şakalaşırken pompalı av tüfeğiyle boynundan vuran üniversitesi öğrencisi Egemen Vardar'a Yağmur'la birlikteyken Twitter'dan yayınlandığı ölümle ilgili mesajları soruldu. Sanık da "Ezel dizisinde, hem dizi başlangıcında hem dizi içinde geçen sözlerdir. Hatta 'Ölümden mutlu son çıkar mı?' sözü de yine Kenan İmirzalioğlu kendini öldürmek için hazırlandığı sırada diğer oyuncunun ona söylediği sözdür" dedi.

Kadın cinayeti davasında sanıktan ‘Ezel’ dizisiyle savunma

Küçükçekmece’de kız arkadaşı Yağmur Önüt’ü(20) iddiaya göre şakalaşırken pompalı av tüfeğiyle boynundan vuran üniversitesi öğrencisi Egemen Vardar’ın (21) yargılanmasına başlandı. Bakırköy 9. Ağır Ceza Mahkemesi görülen duruşmaya “kasten öldürme” suçundan müebbet hapsi istenen tutuklu sanık Egemen Vardar katıldı. Maktul Yağmur Önüt’ün babası Tamer Önüt ve annesi Sevgi Gülseren de duruşmada hazır bulundu.

“YAĞMUR YERDE KANLAR İÇİNDE YATIYORDU”

Sanık Egemen Vardar, “Yağmur daha önce halamda kalmıştı, orada şarjını unutmuştu. Bu sebeple halama gittik. Sigara içmek için arka odaya geçtik. Halam bizim yanımıza geldi. Halam kuaför olduğu için kaşlarımı almıştı. Dolabın iç kısmında ayna vardı, aynaya aynaya bakmak için dolabı açtım. Babam yüzük, tesbih gibi şeylere meraklıdır. Dolapta bunlardan var mı diye araştırdım. Yoktu ancak silahı gördüm ve elime aldım. Silaha altından baktım, ‘Bu boş’ dedim. Mekanizması ile oynadım. ‘Bu silah pompalı tüfek olarak tabir edilen bir silahtı. Yine kendi kendime bu silahla komiklikler yaptım. Yağmur ve halam hatta güldüler. Halam bu sırada yatağın baş kısmında oturuyordu. Dolaba doğru silahı doğrultup tetiği çekmeye çalıştım. Ancak sertti. Kırılacak gibi oluyordu ancak tetik çekilmiyordu. Yine bu silah ile kendi kendime sağa sola dönmeye başladım. 3. veya 4. dönüşümde silah birden ateş aldı. Ben ilk anda Yağmur’un vurulduğunu fark etmedim. Silahın tepmesi üzerine yüzüme vurdu, dudağımı acıttı. Bu sırada silahı nereye attığımı hatırlamıyorum. Bu sırada Yağmur’da elinde bardağı ile oturduğu koltuktan kalktı. Yarasına baktı, eli ile boynunu elledi. Bardak yere düştü, sonra Yağmur yere düştü. Ben çıldırmış gibiydim, üstümü başımı yırttım. Bağırarak diğer odaya koştum, ‘Yağmur vuruldu’ dedim. Geri döndüm. Yağmur kanlar içinde yatıyordu. Yağmur’un yanına eğildim Konuştum; ‘Sen ölmeyeceksin’ gibi şeyler söyledim” dedi.

“YAĞMUR’UN ÖLDÜĞÜNÜ AKŞAM SAATLERİNDE ÖĞRENDİM”

İfadesinin devamında “Odaya babaannemler geldi” diyen sanık Vardar, “ben bu arada kanayan yaraya bastırmaya çalışıyordum. Daha sonra iki kişi geldi, bunlar erkek şahıslardı. Bu arada kendimi öldüreceğim gibi sözler söylüyordum” diye konuştu. Halasının ambulans çağırdığını ve ardından polislerin geldiğin söyleyen sanık Vardar, Yağmur ile aralarında herhangi bir tartışma ve kavga olmadığını, Yağmur’un öldüğünü, akşam saatlerinde öğrendiğini sözlerine ekledi.

ANNE: TWİTTERDAN HEP ÖLÜMDEN BAHSEDEN MESAJLAR YAZMIŞTI

Yağmur Önüt’ün annesi Sevgi Gülseren ise şunları anlattı: “Ben Egemen’e evladım derdim. Yağmur arkadaşlarıyla tatile gittiğinde Yağmur’un alnında yara izi vardı, havuza çarptım demişti. Ancak daha sonra ayrıldıklarında o havuzda ‘yaralandım’ dediği şeyin aslında Egemen tarafından kafasına vurularak yapıldığını bana söylemişti. Egemen’in Yağmur’u hep dövdüğünü duydum. Yeni barışmış olmalarına rağmen Egemen Twitter’dan 5-6 ay boyunca hep ölümden bahseden mesajlar yazmıştı. Hatta barıştıkları gün ‘kaza süsü verilmiş cinayete kurban gidiyordum’ diye yazmıştı. 19 Nisan’ın ben özellikle seçildiğini ve olayın tasarlandığını düşünüyorum. Çünkü bu tarih benim evlilik yıldönümü tarihimdir” dedi.

“ÖLÜMDEN MUTLU SON ÇIKAR MI?”

İçinde ölüm geçen mesajları geçen twitlerin sorulduğu sanık Egemen Vardar da “Ezel dizisinde, hem dizi başlangıcında hem dizi içinde geçen sözlerdir. Hatta ‘Ölümden mutlu son çıkar mı?’ sözü de yine Kenan İmirzalioğlu kendini öldürmek için hazırlandığı sırada diğer oyuncunun ona söylediği sözdür” diye cevap verdi.

DURUŞMA OCAK AYINA ERTELENDİ

Mahkeme, sanığın tutukluluğunun devamına, gelmeyen tanıkların bir sonraki celse dinlenmesine karar vererek duruşmayı Ocak ayına erteledi.

İDDİANAME

İddianamede, Küçükçekmece’de 19 Nisan 2016’da sanık Egemen Vardar’ın halasının evine kız arkadaşı Yağmur Önüt ile gittiği ve evde şakalaştıkları sırada tüfeğin ateş alması sonucu Önüt’ün hayatını kaybettiği belirtildi. İddianamede, Vardar hakkında taksirle ölüme neden olmak suçundan 9 yıl hapis istemiyle Küçükçekmece Adliyesi’nde dava açıldı. Dosyaya giren bilirkişi raporu davanın seyrini değiştirdi. Rapora göre av tüfeğinin hiçbir arızasının bulunmadığı, sanığın yakın mesafeden hedef alarak maktule ateş ettiği belirtildi. Bilirkişi raporunda saçmalarin toplu olarak hiç dağılmadan maktulun boyun bölgesine isabet ettiği madeni para boyutunda bir delik açıldığı belirlendiğinin anlaşıldığı ifade edildi. Küçükçekmece 6.Asliye Ceza Mahkemesi de Bilirkişi raporu üzerine görevsizlik kararı vererek dosyayı Bakırköy Ağır Ceza Mahkemesi’ne gönderdi. Sanık “kasten öldürme” suçundan müebbet hapis cezası talebiyle yargılanıyor.

DAVA SONRASI AÇIKLAMA

Davanın ardından Yağmur Önüt’ün annesi Sevgi Gülseren adliyenin karşısında “Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu” üyeleriyle birlikte basın açıklaması yaptı. Sevgi Gülseren ” Başka Yağmurlar ölmesin diye, caydırıcı kanunlar çıksın diye, savaşacağım” diyerek gözyaşı döktü. Platform üyeleri de davanın takipçisi olacaklarını söyledi.

DHA

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...