Sözcü Plus Giriş

Kadın danışma merkezi eğitim seminerlerini sürdürüyor

Kadın danışma merkezi eğitim seminerlerini sürdürüyor

Güncellenme: 13:36, 22/02/2016
Kadın danışma merkezi eğitim seminerlerini sürdürüyor

Sinan KORKMAZER NEVŞEHİR, (DHA)- NEVŞEHİR Belediyesi Kadın Danışma Merkezi, psikolojik destek, hukuksal destek ve sosyal danışmanlık desteğinin yanı sıra çeşitli kurum ve kuruluşlara ve kadın gruplarına yönelik eğitim seminerlerine devam ediyor.
Nevşehir Belediyesi tarafından 2014 yılında hizmete kazandırılan Kadın Danışma Merkezi yöneticilerince Kuran-ı Kerim ve din bilgisi eğitiminin verililiyor. Eğitime merkezlerdeki eğiticiler başta olmak üzere genç kız ve kadınlar katılıyor.
Eğitim seminerlerinde, çocuk istismarı başta olmak üzere çocuğa kötü davranışların bilerek veya bilmeyerek de olsa çocuğun ihmal ve istismarına neden olduğu örneklerle anlatılıyor.
Seminer süresi içinde; bu kapsamda koruyucu ve önleyici çalışmaların neler olduğu, sürecin çocuklara ve ergenlere nasıl anlatılması gerektiği konusunda bilgiler DE aktarılıyor.
Nevşehir’de kadınlara yönelik şiddetin önlenmesi ve azaltılması adına Kadın Danışma Merkezi olarak verilen eğitimler ve seminerler ile kadın erkek tüm bireylerin bu yönde farkındalık kazanması ve sağlıklı kişilik gelişimi desteklenerek, toplum sağlığına önemli katkılar sağlanması hedefleniyor.
DHA