Sözcü Plus Giriş

Kahramanmaraş’a şehit ateşi düştü

Sur'daki operasyonda şehit olan Ömer Sayıl'ı şehadet haberi memleketi Kahramanmaraş'a ateş düşürdü.

Güncellenme: 14:33, 19/02/2016
Kahramanmaraş’a şehit ateşi düştü

80 gündür operasyonların sürdüğü Diyarbakır’ın Sur ilçesinden bugün 4 acı haber daha geldi. Operasyonlarda görev alan güvenlik güçlerinden 2’si polis 2’si asker 4 kişi şehit düştü. Hain saldırıda şehit edilen Özel Harekat Polisi Ömer Sayıl’ın şehadet haberi memleketi Kahramanmaraş’taki baba ocağına ulaştı. Şehidin baba evine bayraklar asıldı. Sayıl’ın bir hafta önce geçici görevle Sur’da görevlendirildiği öğrenildi.

FOTO:Cihan – Şehitten geriye yetim kalan çocukları kaldı…

23 yaşındaki Özel Harekat Polisi Sayıl’ın acı haberi, Vali yardımcısı Mustafa Anteplioğlu, Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, polis ve askeri yetkililer tarafından Akif İnan Mahallesi’nde yaşayan anne Songül ve baba Abdulllah Sayıl’a verildi. Oğullarının şehadet haberiyle Sayıl çifti sinir krizleri geçirdi.

FOTO:Cihan – Acı haberi alan şehit polisin dedesi ve babaannesi fenalaşınca hastaneye kaldırıldı.

Acı haberle fenalaşan şehidin dedesi ve ninesi ise hastanedeki müdahalenin ardından ambulansla şehidin evine götürüldü. Şehidin Kilis’te bulunan eşi ile çocukları ise görevlilerce Kahramanmaraş’a getirildi.

Evli ve biri kız 3 çocuğu olan şehit polisin Kilis’te görevli olduğu, bir hafta önce geçici görevle Diyarbakır’ın Sur ilçesine gönderildiği öğrenildi. Şehit Ömer Sayıl’ın çocukluk arkadaşı Kaan Yerli, onunla bir hafta önce görüştüğünü belirterek şunları söyledi “Kendisiyle yakın arkadaşız. Kendinin çok büyük hayalleri vardı, temennimiz bu son olur, bu terör denen illet, Allah’ın belası şey en kısa zamanda bitmesi dileğiyle. Annesi, babası, dedesi, anneannesi çok perişan durumdalar. Bana ‘gidiyorum, geri geleceğim’ demişti olmadı ama. Vatan sağ olsun. Bir hafta önce Maraş’a gelmişti, tekrar Kilis’e gitti, oradan geçici görevle Sur’a gitmişti, ailesine yeni katılan bir çocuğu oldu. Daha babası ona kavuşamadan terör belası geldi babasını kendinden ayırdı” dedi.

Şehidin yarın toprağa verileceği açıklandı.

Yayınlanma Tarihi:14:28,