Kamer Genç için Kartal Cemevi`nde tören (2)

Kamer Genç için Kartal Cemevi`nde tören (2)

Kamer Genç için Kartal Cemevi`nde tören (2)

 

İhsan YALÇIN İSTANBUL, (DHA)  Tedavi gördüğü İstanbul Gayrettepe`deki Florance Nightingale Hastanesi`nde geçtiğimiz cuma günü akşam yaşamını yitiren CHP Eski Tunceli Milletvekili Kamer Genç için bugün saat 14.00`da Kartal Cemevi`nde cenaze töreni düzenlendi. Törene Kamer Genç`in ailesi ve yakınlarının yanı sıra, CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu eşi Selvi Kılıçdaroğlu, CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu, CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin, CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce, CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, TBMM Eski Başkanı Hüsamettin Cindoruk, Eski Başbakan Bülent Ecevit`in eşi Rahşan Ecevit, Eski Çalışma Bakanı ve Vatan Partisi Genel Başkan Yardımcısı Yaşar Okuyan, Kültür ve Devlet Eski Bakanı Namık Kemal Zeybek, partililer ile çok sayıda seveni katıldı.

"BURADA OLSAYDI BÜYÜK BİR MUTLULUK DUYACAKTI"
Cenaze töreni sırasında konuşan Kamer Genç`in eşi Sevim Genç, "Hepinize saygılarımı sunuyorum. Eşim de burada olsaydı büyük bir mutluluk duyacaktı bu kadar nezih topluluktan, saygın topluluktan dolayı… Allah hepinizden razı olsun" dedi.

"HEP DİK DURDU"
CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu, "Ülkenin, Dersim`in, CHP`nin başı sağolsun. 30 yıldan fazla bir süredir Parlamento`da ayrımsız bütün yurttaşlarımızın temsilcisi oldu, sesi oldu. Ezilenlerin, kimsesizlerin sesi oldu. Aramızdan da bugün ayrılıyor. Hiçbir zaman eğilmedi, özellikle de zalimlere karşı eğilmedi, hep dik durdu kendisi. Parlamento kendisini çok arayacak. Allah rahmet eylesin" diye konuştu.

"MECLİSİMİZİN GÜLÜYDÜ"
Genç`in Türkiye Cumhuriyeti`ne ve Atatürk çizgisine bağlı bir siyasetçi olduğunu söyleyen Kültür ve Devlet Eski Bakanı Namık Kemal Zeybek, "Meclisimizin gülüydü. En çalışkan milletvekiliydi. Her fırsatta söz alır Tunceli`nin, bölgesinin ve Türkiye`nin dertlerini duyururdu" ifadesini kullandı.

"HALKIN SESİYDİ…"
Kamer Genç`in siyasette önemli bir aktör olduğunu dile getiren TBMM Eski Başkanı Hüsamettin Cindoruk, "Parlamento arkadaşımdı. Parlamenter demokrasinin korkusuz ve örnek milletvekilliğini yapmıştır. Halkın sesiydi, kimsesiz ve yalnızların sesiydi" dedi.

"CUMHURİYET ÇINARIYDI"
Eski Devlet Bakanı Ufuk Söylemez, "Kendisi sadece Tunceli milletvekili değil bütün Türkiye`nin milletvekiliydi. Cumhuriyet çınarıydı bizim için. Tunceli ve Türk milletine yaptığı hizmetler halkın hep gönlünde olacaktır. Mekanı cennet olsun" diye konuştu.
Eski Çalışma Bakanı Yaşar Okuyan ile CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin de Kamer Genç`in ailesine, yakınlarına ve tüm sevenlerine başsağılığı diledi

TUNCELİ`YE UĞURLANDI
Kılınan cenaze namazının ardından Kamer Genç`in Türk bayrağına sarılı tabutu cenaze aracına alınarak Atatürk Havalimanı`na doğru yola çıktı. Genç`in cenazesi buradan da hava yoluyla toprağa verilmek üzere memleketi Tunceli`ye götürülecek.

 

DHA

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...