Kapıcıyı tek yumrukta öldüren sanığa 6 yıl 8 ay

Kapıcıyı tek yumrukta öldüren sanığa 6 yıl 8 ay

Kapıcıyı tek yumrukta öldüren sanığa 6 yıl 8 ay

Salih ÜÇTEPE ADANA, (DHA) – ADANA`da çöpün zamansız toplandığı iddiasıyla çıkan tartışmada apartman görevlisi 52 yaşındaki Faruç Özgan`a yumruk atarak ölümüne neden olan 29 yaşındaki Murat Pekkaracan 6 yıl 8 ay hapse çarptırıldı.
Merkez Çukurova İlçesi Toros Mahallesi`ndeki Arman Apartmanı`nda 8 Mayıs 2015`te asansörle üst katlara çıkıp çöpleri toplayan apartman görevlisi Faruç Özgan zemin kata indiğinde, asansör bekleyen 76 yaşındaki Gülay Pekkaracan, çöplerin yarım saat önce ya da yarım saat sonra toplamasını söyleyerek tepki gösterdi. Bunun üzerine çıkan tartışmaya Gülay Pekkaracan`ın oğlu Murat Pekkaracan da katıldı. Özgan, "Dışarı gelin" diyerek apartmanın dışına çıktı. Murat Pekkaracan`ın koşarak yumruk attığı Özgan, yere düşerek başını betona çarptı. Adana Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi`ne kaldırılan Özgan, 5 gün sonra hayatını kaybetti. Murat Pekkaracan ise tutuklandı.
TAHLİYE OLDU
Murat Pekkaracan hakkında `ölüme sebebiyet verecek şekilde kasten yaralama` suçundan 16 yıla kadar hapis cezası istemiyle Adana 1`inci Ağır Ceza Mahkemesi`ne dava açıldı. İlk duruşmada tutuksuz yargılanmak üzere tahliye edilen Pekkaracan, savunmasında şunları söyledi:
"Faruç elini yumruk yapınca tuttum. Ancak itekleyince ayağım boşluğa geldi ve yere düştüm. Babamın üzerine tekrar yürüyünce kolundan tutup kapıya doğru götürdüm. Siz bekleyin eve gidip geliyorum diye bağırdı. Faruç Özgan`ın daha önce komşulara sözlü ve fiziki saldırıda bulunması ve kızlarından birisine de bıçakla saldırdığı aklıma gelince iş büyümesin diye peşinden gittim. `Faruç ağabey sakin ol` derken yumruk vurdu yere düştüm. İkinci kez vuracağı sırada refleksle kendisine bir defa vurdum. Dengesini kaybetti yere düştü."
Faruç Özgan`ın ölümü ile ilgili gelen adli tıp raporunda Özgan`ın ölümü ile yaralanması arasında `illiyet bağının bulunduğu` belirtildi. Mahkeme heyeti, Pekkaracan`a iyi hal indirimi uygulayarak 6 yıl 8 ay hapis cezası verdi.

 

 

DHA

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...