Karaman`da kayıp çocuk, havadan ve karadan aranıyor

Karaman`da kayıp çocuk, havadan ve karadan aranıyor

Karaman`da kayıp çocuk, havadan ve karadan aranıyor

Muammer ŞEN KARAMAN,(DHA)- KARAMAN`ın Ayrancı İlçesi`nde avlanmak için evden ayrılıp geri dönmeyen 15 yaşındaki İbrahim Tok`un bulunması için askeri helikopterle havadan, yaklaşık 150 kişilik ekiple de karadan arama çalışması sürüyor. Ancak şu ana kadar Tok`un izine rastlanılmadı.
Ayrancı İlçesi’ne bağlı Yarıkkuyu Köyü’nde oturan İbrahim Tok, geçen 23 Ocak cumartesi sabahı annesine ava gideceğini söyleyip tüfeğini alarak evden ayrıldı. Oğullarının akşam saatlerinde eve dönmemesi üzerine meraklanan ailesi, durumu jandarma ekiplerine bildirdi. O günden itibaren başta Jandarma ve AFAD (Afet ve Acil Durum Müdürlüğü) ekipleri olmak üzere, Ulusal Medikal Arama Kurtarma (UMKE), AKUT, İl Özel İdaresi, Ayranca Belediyesi, köylüler ve çobanlar Murat Dağı çevresinde arama çalışması başladı.
Dondurucu soğuk ve tipi nedeniyle güçlükle sürdürülen arama çalışmalarının 6`ncı gününde Ankara ve Adana`dan gelen AFAD ekipleri de katıldı. Ayrıca bugün yapılan çalışmalar askeri helikopter ve AFAD`a ait 8×8 paletli araç eşliğinde yapıldı. Havadan helikopterle, karadan da paletli araç ve yaya yapılan arama çalışmalarında kayalıkların altı, mağaralar, oyuklar, kar birikintileri her yerde didik didik arandı. Ancak şu ana kadar İbrahim Tok`un izine rastlanılmadı. 
AYAK İZİNDEN İZ SÜRÜLDÜ AMA BULUNAMADI 
Yaklaşık 150 kişilik ekiple İbrahim Tok`un çıktığı bölgeden, avlanması tahmin edilen yaklaşık 15 kilometrelik alanda arama çalışmasının yapıldığını belirten AKUT`un ekip lideri Hakan Topal şunları söyledi:
“Bugün yaklaşık 150 kişilik 6 ekiple, çocuğun çıkmış olduğu noktadan Kavaközü Köyü`ne doğru, çocuğun kaybolmasına neden olacak tipi koşulları da gözönünde bulundurarak arama çalışmasını sürdürdük. Bu alandaki tüm mağaralar, oyuklar, kar yığıntıları adeta didik didik arandı. Ama şu ana kadar her hangi bir ize rastlamadık. “
Topal, bir ağılda ayak izine rastladıklarını, o ayak izini takip edip arama çalışması yaptıklarını, ancak ondan da şu ana kadar sonuç alamadıklarını belirtti. Topal, çalışmaların ikinci bölümünün de akşam saatlerine kadar süreceğini kaydetti.

DHA

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...