Sözcü Plus Giriş

Kas hastası Kubilay`ın yüzü güldü

Kas hastası Kubilay`ın yüzü güldü

Güncellenme: 13:46, 27/02/2016
Kas hastası Kubilay`ın yüzü güldü

Ramazan ÇETİN DENİZLİ, (DHA) – DENİZLİ`de yaşayan kas hastası Kubilay Yiğit`in Galatasaray`ın maçını izleme hayalini gerçek oluyor. Galatasaray`ın Ultraslan Taraftar Grubu, 12 yaşındaki Kubilay`ı Fenerbahçe maçına götürerek hayalini gerçekleştirecek.
Karaman Mahallesi`nde yaşayan Hasan-Tuba Yiğit çiftinin çocukları Kubilay Yiğit, 18 aylıkken havale geçirdi; kas hastalığına yakalandı. Rahatsızlığı yüzünden büyüdükçe yürüyemeyen Kubilay Yiğit`in tedavisi için ailesi, İzmir ve Ankara`da birçok hastaneye gitti. Son olarak Konya`da fizik tedavi merkezinde tedavi gören Kubilay Yiğit, en büyük hayalinin gönülden bağlı olduğunu söylediği Galatasaray`ın maçını izlemek olarak açıkladı.
Kubilay`ın isteğinin basında yer alması üzerine Galatasaray`ın Ultraslan taraftar grubu, harekete geçti. Aileyle temas kuruldu. Taraftar grubu, 12 yaşındaki Kubilay`ı ailesiyle birlikte 20 Mart`ta Türk Telekom Arena`da oynanacak Fenerbahçe maçına davet etti.
Kubilay Yiğit, davet sonrası büyük mutluluk yaşadı. Ultraslan`ın Denizli`deki temsilcileri Kubilay`ı evinde ziyaret etti. Kubilay`a taraftar atkısı, Galatasaray forması, bileklik ve krampon hediye eden taraftarlar, ailesiyle de bir süre de sohbet etti.
DHA