Kaybolan kadın bir gün sonra ormanda bulundu

Kaybolan kadın bir gün sonra ormanda bulundu

Kaybolan kadın bir gün sonra ormanda bulundu

BARTIN'da dün ormanlık alanda yağmur ve sis nedeniyle yolunu kaybeden 52 yaşındaki Şatiye Çelik, AFAD ve köylüler tarafından evine 50 kilometre uzaklıktaki ormanlık alanda bu sabah bulundu.
Özbaşı Köyü'ndeki evinden dün sabah erken saatlerde çıkan Şatiye Çelik dönmedi. Bir süre önce eşinden boşanması ardından bunalıma giren kadının eve gelmemesi üzerine yakınları jandarmaya kayıp başvurusunda bulundu. Jandarma ekiplerinin köy çevresinde yaptığı aramada Şatiye Çelik'in bulunamaması üzerine bölgeye İl Afet Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) ekipleri sevk edildi. Köylüler de ekiplerle birlikte ormanlık alanda arama çalışmalarına katıldı. Şatiye Çelik, bu sabah ekipler tarafından köye 50 kilometre uzaklıktaki Karabük Yenice ormanları Esenbaşı Mevkii'nde bir ağacın altında otururken bulundu.
Şatiye Çelik'in ormanlık alanda havanın yağışlı ve sisli olması nedeniyle yolunu kaybettiği, geceyi ormanlık alanda yağmur suyu içip ağaçlardan meyve yiyerek karnını doyurmaya çalıştığı öğrenildi. Şatiye Çelik sağlık kontrolü için 112 Acil ekibi tarafından Bartın Devlet Hastanesine götürüldü. Şatiye Çelik'in sağlık durumunun iyi olduğu belirtildi.

DHA

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...