Sözcü Plus Giriş

Kayseri'de uyuşturucu operasyonu: 2 tutuklama

Kayseri'de uyuşturucu operasyonu: 2 tutuklama

Güncellenme: 15:12, 29/03/2016
Kayseri'de uyuşturucu operasyonu: 2 tutuklama

KAYSERİ Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından, 'Uyuşturucu ticareti yapmak' suçundan gözaltına alınan 6 kişiden 2'si tutuklandı.
Emniyet Müdürlüğü Uyuşturucu ile Mücadele Şube ekiplerinin merkez Kocasinan İlçesi Ihlamur Caddesi yakınındaki bir otoparkta bulunan Kayseri ve Sivas plakalı 2 otomobilde A.Y., M.G., H.G ve M.E.'nin hareketlerini şüpheli gören ekipler, bu kişilerin üzerlerini aramak istedi. Bu sırada M.G.'nin yere attığı sigara paketinin içinde 0.38 gram sentetik uyuşturucu bulundu. Otomobillerde yapılan aramada ise 1.51 gram sentetik uyuşturucu ele geçirildi. Gözaltına alınan ve Emniyet Müdürlüğü'ndeki işlemlerinin ardından adliyeye çıkarılan 4 kişiden A.Y., 'Uyuşturucu madde ticareti yapmak' suçundan tutuklandı. M.G., H.G. ve M.E. ise, uyuşturucu madde bulundurmak ve kullanmaktan işlem yapılarak serbest bırakıldı.
Uyuşturucu ticareti yapıldığı gerekçesiyle İstanbul plakalı bir otomobil, merkez Kocasinan İlçesi Sümer Üstgeçidi'nde durduruldu. Otomobilde yapılan aramada, 68.90 gram preslenmiş esrar ele geçirildi. Otomobildeki Ç.D. ve O.O. gözaltına alındı ve işlemlerinin ardından adliyeye gönderildi. Bu kişilerden Ç.D., 'Uyuşturucu ticareti yapmak' suçundan tutuklanırken, O.O. ise, adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. 

DHA