Çarpıp devirdiği direk arabasını yaktı

Antalya’nın Kemer İlçesi'nde kaza yapan otomobilin devirdiği aydınlatma direği yangına neden oldu. Yol kenarındaki çalıların tutuşmasıyla başlayan yangının sıçradığı otomobil tamamen kül oldu.

Çarpıp devirdiği direk arabasını yaktı

Kemer'e bağlı Çalıştepesi'nden Kiriş Mahallesi istikametine giden 22 yaşındaki Bayram Acar'ın kullandığı 07 K 5354 plakalı otomobil saat 19.00 sıralarında ormanlık alandan rampa aşağı inerken sürücünün kontrolünü kaybetmesi sonucu yoldan çıktı.

 

 

Yol kenarındaki aydınlatma direğine çarparak durabilen otomobildeki sürücü ve arkadaşı yara almadan çıktı. Otomobilin çarptığı aydınlatma direği ise ormanlık alanın içine devrildi.

5

Bir süre sonra direkten sıçrayan kıvılcımlar nedeniyle yol kenarındaki çalılar tutuştu. Bir anda büyüyen alevler otomobili de sardı. Kısa sürede tüm aracı kaplayan alevlere olay yerine gelen Antalya Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı itfaiye ekipleri müdahale etti.

2

İtfaiyenin çalışması sonucu yol kenarındaki ve otomobildeki yangın ormanlık alana sıçramadan söndürüldü. Yangın sonrası otomobil tamamen kullanılamaz hale geldi.

5

Olay sırasında bölgenin elektriği kesilirken, yol ise müdahaleler nedeniyle yaklaşık 1.5 saat ulaşıma kapalı kaldı. DHA

 

DHA

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...