Sözcü Plus Giriş

Kazada ölen Adıyamanlı hentbolcuları 5 bin kişi toprağa verdi

Kazada ölen Adıyamanlı hentbolcuları 5 bin kişi toprağa verdi

Güncellenme: 13:38, 28/02/2016
Kazada ölen Adıyamanlı hentbolcuları 5 bin kişi toprağa verdi

Mahir ALAN ADIYAMAN, (DHA) – KAYSERİ deplasmanına giderken devrilen minibüste yaşamlarını yitiren Adıyaman Belediyespor Hentbol Takımı oyuncuları 21 yaşındaki Sadık Ünlü ile 20 yaşındaki Ahmet Öztürk`ün cenazeleri, yan yana toprağa verildi.
Adıyaman Belediyespor Hentbol Takımı`nı maç için Kayseri`ye götüren sürücü İsmail Üçkardeş yönetimindeki 02 LC 387 plakalı midibüs, kontrolden çıkarak devrildi. Kazada, midibüste bulunan hentbol takımı oyuncularından Sadık Ünlü olay yerinde öldü, yaralanan 12 kişi ise hastanelere götürüldü. Ancak, hastanede tedavi gören yaralılardan Ahmet Öztürk de doktorların müdahalesine rağmen kurtarılamadı.
Ölümü ile yakınlarını yasa boğan hentbolcular Sadık Ünlü ve Ahmet Öztürk’ün cenazeleri Adıyaman`a getirildi. İki hentbolcu için bugün öğleyin Yeni Mezarlık Camisi`nde düzenlenen cenaze törenine Adıyaman Valisi Mahmut Demirtaş, Belediye Başkanı Hüsrev Kutlu, Rektör Prof. Dr. Mustafa Talha Gönüllü, Emniyet Müdürü Fiker Salmaner`in de aralarında bulunduğu yaklaşık 5 bin kişi katıldı. Genç sporcular kılınan cenaze namazının ardından mezarlıkta yan yana toprağa verildi.
DHA