Doğaseverler Kazdağları’na hayran kaldı

Kazdağları'na yürüyüşe giden doğaseverler, suyun soğukluğuna aldırmadılar

Doğaseverler Kazdağları’na hayran kaldı

Oksijen deposu Kazdağları’na giden yürüyüş grupları, bölgenin doğal güzelliklerine hayran kaldı. Çanakkale’nin Bayramiç İlçesi’ndeki Karaköy Bölgesi’nde buluşan doğaseverler, buz gibi suyun keyfini çıkardı.

ayak-izi

Çanakkale’nin çeşitli ilçelerinden ve komşu illerden bir araya gelen doğasever ve yürüyüş grupları, Kazdağları’nın Karaköy bölgesinde buluştu. Kazdağları’nda 15 kilometrelik parkurda yürüyen doğaseverler, 40 metre inerek vadi arasındaki pınara ulaştı. Doğaseverler, görkemli manzara ve yazın bile soğuk suyuyla bilinen pınarın oluşurduğu doğal gölete kendilerini bıraktı. Dakikalarca yüzen doğaseverler, Kazdağları’nda yeniden buluşmak üzere sözleşti. Doğa tutkunlarından 27 yaşındaki Necmi Fırat, Kazdağlarına ilk defa geldiğini belirterek, şöyle dedi:
“Ayak İzi Grubu’nun davetlisi olarak katıldım. Böyle muhteşem doğa harikasını daha önce hiç görmedim. Yüzdüğümüz su çok soğuk olması nedeniyle 10 dakika ancak içinde kalabildim. Yaz aylarında bu sularda yüzmenin keyfini tekrar çıkarmak istiyorum.”

DHA

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...