Sözcü Plus Giriş

Kılıçdaroğlu: Açlığın şiddeti anlatılmaz ancak yaşanır!

Aysel Sadak'ın hazırlayıp sunduğu “Herkesin bir meselesi var” adlı programa bu hafta CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu katıldı. Sosyal, siyasal ve ekonomik olarak hiçbir destek almadan başarılı kişilerin davet edildiği program bugün saat 16.00’da TRT-1 radyoda yayınlanacak.

Sözcü Ankara
Güncellenme: 00:46, 01/11/2016
Kılıçdaroğlu: Açlığın şiddeti anlatılmaz ancak yaşanır!

TRT-1 radyoda “Herkesin bir meselesi var” adlı programa konuk olan CHP lideri Kılıçdaroğlu, çocukluk yıllarına ilişkin anılarını anlattı. “Çocukluğumda hep kara lastik ayakkabı giyerdik daha sonra halk arasında ‘Cızlavut' denilen daha kalitelisi ile, 11 yaşında da ilk deri ayakkabım ile tanıştım” diyen Kılıçdaroğlu, babası ve dedesi arasında geçen anıyı şöyle anlattı;

“OKUL İÇİN BABAM AÇLIK GREVİNE BAŞLAMIŞ”

“Babam bir gün dedesiyle bir okulun önünden geçerken ‘Burası neresi? Neden bu kadar çok çocuk var' diye sormuş. Dedem, ‘Orası okul ama biz seni yollayamıyoruz' demiş. Babam o günden sonra evde açlık grevine başlamış. Mecburen okula göndermek zorunda kalmışlar. O nedenle babam çocuklarının okuması için elinden geleni yaptı” dedi.

“ÜÇ SAAT ADRES SORMAYA CESARET EDEMEDİK”

Üniversite yıllarına da değinen CHP lideri Kılıçdaroğlu, “Ben ilk kez Ankara'ya üniversite yıllarında gittim. Arkadaşımla birlikte gideceğimiz yerin adresini sormaya, üç saat cesaret edememiştik. Sosyolojik olarak korkmuştuk. Bize bir taksici yardımcı olmuştu.”

“ANNEM İYİ ARKADAŞIMDI”

Her yaz çalıştığını anlatan Kılıçdaroğlu, “Yorulup eve dönünce annem dizine yatırır başımı okşardı. Annem en iyi arkadaşımdı. Anne kokusunu çok önemserim. Aç kaldığım da oldu. Açsanız, yanınızdan biri kucağında sıcak ekmeğiyle geçiyorsa, o açlığın duygusunu anlatamam. Açlığın şiddeti anlatılmaz ancak yaşanır” sözleriyle devam etti.

Yayınlanma Tarihi:19:18,