Kılıçdaroğlu: ‘Başkan olunca halkın yüzde yüzünü kapının önüne koyacak’

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, başkanlık sisteminin, ülkenin bölünmesine giden yol olduğunu savunarak, "Davutoğlu'yla beraber halkın yüzde 49.5 oyunu da kapının önüne koyan biri, başkan olunca halkın yüzde yüzünü kapının önüne koyacaktır" dedi.

Kılıçdaroğlu: ‘Başkan olunca halkın yüzde yüzünü kapının önüne koyacak’

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, sosyal paylaşım sitesi Twitter üzerinden, başkanlık sistemi tartışmasına ilişkin açıklamalarda bulundu. Sistem değişikliğinin, rejim değişikliği hazırlığı olduğunu ileri süren CHP lideri Kılıçdaroğlu, şu mesajları paylaştı:

CHP'li İnce: 'Adından utanarak başkan değil Cumhurbaşkanı diyorsunuz' İlginizi Çekebilir CHP'li İnce: 'Adından utanarak başkan değil Cumhurbaşkanı diyorsunuz'

“14 yıldır ülkenin başına gelmeyen felaket kalmadı. Şimdi de başkanlığı getirmek istiyorlar. Başkanlık, ülkenin bölünmesine giden yoldur. Cumhurbaşkanı’na Meclis'i feshetme yetkisi vermeye çalışıyorlar. Bu, sistem değişikliği değil düpedüz bir rejim değişikliği hazırlığıdır. Davutoğlu'yla beraber halkın yüzde 49.5 oyunu da kapının önüne koyan biri, başkan olunca halkın yüzde yüzünü kapının önüne koyacaktır”

İşte o tweet;

kilicdearoglu

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...